Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HTTP sütik telepítésének...

HTTP sütik telepítésének engedélyezése milyen problémákat okoz a számítógépen?

Figyelt kérdés
HTTP sütik telepítésének engedélyezése milyen problémákat okoz a számítógépen?

#HTTP SÜTIK
2020. júl. 12. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért gondolod, hogy a világ weboldalainak 99%-a problémát akarna okozni neked.
2020. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Önmagában a HTTP-süti nem okoz gondot - egy dinamikus weboldal működéséhez (mint például a Gyakorikérdések is) szükséges.

A gond a 3. féltől származó, nyomkövető sütikkel van - azok engedélyezésével követhetővé válhatsz (kideríthető, hogy milyen oldalakon jársz).


A Firefoxban

[link]

van lehetőség a blokkolásukra.

2020. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyit nyersz vele, hogy pl. nem potencianövelő reklámokat fogsz látni, hanem olyanokat, amik esetleg érdekelnek is. Pl. ha cipőket nézegetsz, akkor cipőreklámokat. De kapcsold ki, ha zavar, hogy "profil" készül rólad.
2020. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: meg hogyha nem tetszik az amerikai székhelyű, globális techcégeknek (vagy az azokkal közreműködő szervezeteknek) a politikai/vallási/világnézetbeli hovatartozásod, akkor felhasználhatják ellened.


"Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg."

(József Attila: Levegőt!)

2020. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogyan képzeled ezt? Még ha a saját neveden is vagy bejelentkezve, és nincs is belőle túl sok, írnak a nagykövetségnek, hogy pl. XY Fidesz/Ballib/stb. oldalakat nézeget? Van vagy egymilliárd aktív felhasználó, némelyik rosszabb szándékú, kit érdekel miket nézegetsz? Necces oldalakat nézz mondjuk privát ablakban, azt csak a szolgáltató tudja naplózni. Azért az idézetet díjazom.
2020. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5:

1. Azt lehet tudni, hogy az amerikai székhelyű multinacionális techvállalatok eléggé baloldali beállítottságúak (cenzúrázzák a jobboldali tartalmakat, melléállnak a mostanság divatos "antifasiszta"/"antirasszista"/"feminista"/"LMBQT+"-mozgalmaknak).


2. Főleg a Facebookot és a Googlet - akik a legtöbb adattal rendelkeznek rólad - eléggé sok kritika érte az adatvédelmi dolgok kapcsán - és nem lenne meglepő hogy ezeket az adatokat nem csak anonimizáltan és nem csak a hirdetőknek osszák meg (Facebook vs. Cambridge Analytica, tömeges Facebook-fiók törlések).


3. "Necces oldalakat nézz mondjuk privát ablakban" - naivitás.

A privát ablak csak arra alkalmas, hogy a böngésző a gépen lokálisan ne hagyjon nyomot (ne mentse le az előzményeket, nem mentse a merevlemezre a sütiket) - a szerveroldalon a publikus IP-címeddel, nyomkövető sütikkel és böngésző-ujjlenyomatokkal végigkövethető maradsz.


Ha függetlenedsz a Facebook/Google (Microsoft, Apple,...) szolgáltatásaitól, eleve szűröd a 3. féltől származó nyomkövető sütiket, reklámblokkolóval blokkolod a weboldalakba beépülő 3. féltől származó beépülőket már közelebb vagy a megoldáshoz. Ha ráadásként még meghamisítod a böngésződ ujjlenyomatát, fake (személyhez nem köthető) elektronikus levelezési/közösségi média fiókokat hozol létre és ráadásként VPN-nen/titkosítóhálózaton keresztül csatlakozol, már eléggé védve vagy.

2020. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor már idézd az egészet, ha lehet: "Necces oldalakat nézz mondjuk privát ablakban, azt csak a szolgáltató tudja naplózni.". Ha a böngésző nem küld semmilyen sütit (privát ablakban), akkor szerinted hogy követnek? Azt nem tudom, hogy a böngésző-ujjlenyomat mennyire megbízható, de engem ez az egész egyáltalán nem izgat. További kellemes rettegést, hogy megfigyelnek.
2020. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha a böngésző nem küld semmilyen sütit (privát ablakban), akkor szerinted hogy követnek?"

Elküldi, csak nem tárolja el a merevlemezen (csak a memóriában).

Ha nem küldené el, nem tudnál bejelentkezni.


"Azt nem tudom, hogy a böngésző-ujjlenyomat mennyire megbízható, de engem ez az egész egyáltalán nem izgat."

"a tudatlanság: erő"

2020. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1984.

Rendben, rosszul ismertem a privát ablak működését, nem nagyon használom. De ha zavar, lépj ki mindenhonnan, és csak arra az időre lépj be, amíg használod.

2020. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!