Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10: Lapozófájlt 16 GB...

Windows 10: Lapozófájlt 16 GB memória esetén teljesen ki lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés

Illetve tudom, hogy "az elvi lehetősége megvan", inkább azt kérdezném, hogy nem lehet nagy hibát elkövetni ha valaki kikapcsolja, ha nem futtat soha memóriaigényes alkalmazásokat, csak irodai alkalmazások mennek? Legújabb Firefox nem tudom, mennyi memóriát fogyaszt, egyszerre több oldal ritkán van benne megnyitva.

SSD élettartam is hátha több lenne... Nem tudom, hogy akkor is írja -e folyamatosan a lapozófájlt, ha alig van használva a sima memória is...



2020. júl. 13. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem szabad kikapcsolni. Legfeljebb állítsd fix 1024MB-ra.

Az SSD-re kerüljön! Az SSD élettartamának semmi köze ehhez.

2020. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mivel folyamatosan, rendszeresen írogatja a lapozófájlt, az SSD élettartamához lehet köze.
2020. júl. 13. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert NEM irogatja.
2020. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell túlkímélni az ssdt, használhatod a gépet úgy, mint eddig, a lapozófájl kikakpcsolásából több bosszúságod lesz, mint hasznod, mert egyes programok össze fognak omlani memóriahiányra hivatkozva.
2020. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Bátor vagy, hogy válaszolsz. Van egy kérdező aki csak azért kérdez egyébként triviális dolgokat hogy lepontozzon.
2020. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Operációs rendszertől függetlenül (technikailag) a lapozófájl/swap kikapcsolható, amennyiben BIZTOS vagy benne, hogy a rendszer és a futtatott programok memóriahasználata együttesen nem érik el a teljes rendelkezésre álló memóriát (jelen esetben 16GB-ot).


Tehát: ha van 16GB ram és kizárólag dokumentumokat szerkesztesz és/vagy filmet nézel rajta eléggé valószínűtlen hogy elérje, hacsak nem 80-90 lapot nyitsz meg a böngészőben, bár akkor is valószínűleg a chrome fog összeomlani előbb és nem a rendszer.


Ennek ellenére alapvetően nem ajánlja senki a kikapcsolását, mert biztosabb/stabilabb, ha ott a lehetőség a lapozásra.

Viszont ha monitorozod a memóriahasználatot (és 14-15GB esetén elkezdesz bezárni 1-2 programot akkor soha nem fog gondot okozni a hiánya).

2020. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint vannak programok, amik igénylik és még crashelni is képesek, ha nincs bekapcsolva lapozófájl.
2020. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
A Windows nem szereti, ha ki van kapcsolva a swap - még akkor sem, ha az életben nem fogja használni. Egy bevált módszer, ha nem bízod a kezelését a rendszerre, hanem kézzel beállítasz egy értelmes méretet (mondjuk az említett 1024 MB-t) és ezt írod be mind minimális, mind maximális méretnek - így ezt egyszer fogja fixen létrehozni és nem méretezgeti át...
2020. júl. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#7 & #8

Én elhiszem, hogy a windows érzékeny rá (nem használom így nem is tudhatom)... de nincs valami beállítás, hogy "ne legyen érzékeny"?

Mert most őszintén: milyen kreténség már a windows részéről, hogy (mondjuk) 64GB ram esetén, amibe kb az egész oprendszer elférne, akkor is be kell állítanom lapozófájlt? :D Memória pont azért van hogy használja (ideális esetben az összeset kihasználja) ÉS ha az elfogy, akkor kell neki valamit kilapozni, nem? Vagy a windows 60%-nál is már elkezd lapozni? Mert az nettó hülyeség, hiszen a RAM jóval gyorsabb és ha van szabad, akkor miért egy lassabb megoldást választ? Szóval értem én, hogy gőzgép.... :D

2020. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem pontoztam le senkit és "nem én vagyok az a kérdező" aki "nyilvánvaló dolgokat kérdez hogy lepontozhasson".

2020. júl. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!