Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A facebook appot le lehet...

A facebook appot le lehet valahogy törölni Samsungról?

Figyelt kérdés
Így vettem a telót (újan), hogy rajta van. Nekem nincs facebookom, és kéne a tárhely. Beléptem a google playben, rámentem, hogy eltávolítás, de csak a fb frissítéseit távolította el. Nekem nincs szükségem faceboookra, de a tárhely meg kéne. Nincs valami trükk, hogy letudjam törölni? Egy a google playes megoldás nem működik. Köszi a válaszokat!

2020. júl. 18. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

ADB -n keresztül lehet felhasználói szinten eltávolítani az ilyen előtelepített appokat, de nem tudom, samukon ez pontosan hogyan menne, viszont a tárhelyet még így sem lehet felszabadítani, hiszen a rendszerben így is ott marad.

Talán ha letílod az appot, akkor nem frissül automatikusan, esetleg a play áruházban kapcsold ki az automatikus frissítést, így legalább a frissítés nem foglal plusz helyet.


Ha mindenképpen felstabadítanád a tárhelyet, ahhoz root jogosúltság és némi hozzáértés is kell...

2020. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg egy videó tutorial nincs ehhez a folyamathoz? Megpróbálnám letörölni, mert nem használom, ami nem is gond, de kéne a tárhely.
2020. júl. 18. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak emiatt nem ajánlom, hogy hozzáértés nélkül (csupán egy videó alapján) neki kezdj a root -olás folyamatának.


Inkább csak tiltsd le alkalmazáskezelőben a Facebook alkalmazást (ezzel eltávolítva az esetleges frissítést is). Egyebet nem is igen tudsz kezdeni. A rendszerből ADB -n keresztül sem lehet az alkalmazást úgy eltávolítani, hogy az ténylegesen törlődjön. Az inkább csak amolyan tiltás és elrejtés...

2020. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem, köszönöm. Úgy unom már, hogy rámerőlteti magát ez a sz..r. :(
2020. júl. 18. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van mondjuk garancia akkor az elveszik a rootolás során vagy mondjuk nem lehet használni bizonyos alkalmazásokat, például: Samsung Pass stb.


Valamint a DM-Verity (kernel védelem) és a belső tárhely titkosítás miatt törölni kéne mindent és újraformázni... stb. Macerás és nem nagyon éri meg, amióta van SafetyNet... persze ki lehet játszani, de nem a végtelenségig.

2020. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És rootolás nélkül, egyszerűbben nem megoldható? Nincs valami trükk erre? Én nem rootolok, nem értek hozzá.
2020. júl. 18. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha letiltod a Facebook alkalmazást miután törölted a frissítését, aztán beletörődsz, hogy az bizony egy előre telepített alkalmazás, ezáltal feleslegesen foglalja a tárhelyet... Még ha szükséged is lenne rá, a frissítés és az előre telepített alkalmazás akkor is egyidejűleg foglalná a helyet.

Szerintem minden gyártótól baklövés, hogy bármilyen nem létfontosságú appot előre telepítenek, pont azért, mert a rendszerben az "eredeti" alkalmazás ott marad frissítés után is (illetve telepíthető az áruházból pár pillanat alatt, ha mégis kellene), másoknak pedig egyáltalán nincs is ezekre szüksége... Én is olyan telót használok, amin van előre telepített alkalmazás, de le van tiltva minden számomra felesleges vacak (néhány google app is)...

2020. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2020. júl. 19. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!