Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » W10 jelszót kér számítógépnév...

W10 jelszót kér számítógépnév változtatása után. Hogyan tudok belépni a rendszerbe?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy ismerősöm gépébe építettem SSD-t

sikerült minden a migrálással kapcsolatban... újraindítás is volt utána, minden OK. Gondoltam rendezgetek még pár dolgot, átnevezem a gépet, hogy hálózaton meg lehessen találni, mert alapból valami kriksz-kraksz nevet ad a rendszer ugye...

Na és akkor itt jön, amit bazira nem értek...

Indításkor jelszót kér!!


Próbáltam keresgélni az elmúlt fél órában, de nem találtam megoldást. Ez kb hasonló... én nem kaptam új fantomfelhasználót, de az ok ugyanaz lehet, hogy olyan helyre akar beléptetni, ami már nem létezik? Mert nem írta át az új nevet valamelyik rendszerfájlba?

[link]


A "Számítógépnév", amit megadtam: "Nóra-HP"

Ezzel egyidejűleg a "Számítógép leírása" mezőt is megadtam, itt ugye nem kell egyben lennie, és "Nóra HP" lett


Felhasználó neve fogalmam sincs mi volt. Most "Nóra" felhasználóhoz kér jelszót, tehát nem úgy tűnik, mintha bármilyen microsoft fiók lenne


(közben érdeklődöm az ismerőst, hogy volt-e valaha jelszó a gépen, vagy lett-e csatlakozva outlook fiókhoz, de nem hiszem. Szóval eddig mindent csináltam, nem volt korlát semmihez, se jelszó)


Hogyan tudok belépni a gépbe?


Köszönöm a segítséget!



2020. júl. 27. 15:10
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Esetleg próbáld meg "csökkentett mód"-ban, hálózat nélkül a belépést. Hátha...
2020. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a tippet! nem megy.
2020. júl. 27. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:
valamiért bekapcsolta a jelszókérést a profilra, aminek nem tudom mi értelme van, ha egyszer ki volt kapcsolva. De a tulaj tudta a jelszót, szóval ezzel megoldódott a probléma. Hát jó nagyot néztem most ezen, hogy "mi a szar van?" :D
2020. júl. 27. 17:57
 4/5 Dongaben ***** válasza:
"klónoztad" a meghajtót? Ilyen esetben minden mentett jelszót, és előzményt törölni kell az eredeti meghajtóról. (A Registry-ben is.) Ezt már tudni fogod legközelebb. :)
2020. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, igen... gyors elő is keresem a progit, mert ez a gennyrák partition wizard nem akarta megcsinálni 😃


Macrium Reflect


Bazijól megcsinálta, ingyenes, nem rinyált, nem kellett újraindítani. Ajánlom.

2020. júl. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!