Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismét Windows 7-et használni...

Ismét Windows 7-et használni régebbi laptopon?

Figyelt kérdés

Az asztali gépemen Win10 van. A laptopomon is Win10 (HP 8470P), vannak hozzá gyári Win10 driverek (hotkey, touchpad stb), viszont nosztalgiából eszembe jutott, hogy a Win7 anno mennyire letisztult és gördülékeny volt.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ha ismét Win7-et raknék rá, milyen biztonság beli hátrányokkal kellene számolnom? Azt hallottam ismerősöktől, hogy mivel a Win7 ,,lyukas" és hiába van egy jó vírusirtóm, amire előfizetek (Eset), ha a Win régi már és nem támogatott, akkor most már sokkal jobban ki van téve a fenyegetéseknek, támadhatóbbb.

Szerintetek lenne értelme win7-et használni? Emlékszem, hogy sokkal gördülékenyebb volt a rendszer és gyorsabb reagálású. Kizárólag Chrome-ban dolgozom benne, mellette a dropboxot és a Teamviewert, meg a matlabot használom időnként. 8GB ram, és két magos i5-tel eldöcög a Win10, csak rengeteg youtube videó alatt beröccen, akadozik, ez régen nem volt így (4 éve használok rajta Win10-et, mert jobbnak gondoltam. A Win7 finomhangolását pedig elfelejtettem már. De mennyire lenne kockázatos így, hogy már nem jön hozzá Update?



2020. júl. 31. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor már inkább egy Linux. Chrome, MATLAB, TeamViewer, és Dropbox is van rá, sokkal kíméletesebb az erőforrásokkal, és ilyen korú gépekhez tökéletes. Szép volt a 7, jó volt a 7, de annyi munka lenne netbiztossá tenni, amennyit bőven nem ér meg, és utána ezt az állapotot fenn is kéne tartani, ami egyre nehezebbé fog válni.
2020. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt parázok én. Már próbáltam az Ubuntu-t és a Mint Mate-t meg a cinnamont, de valahogy nem állt nekem kézre sajnos. De ha Linux lenne, akkor Mint Mate-t mondta eddig mindenki.
2020. júl. 31. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az semmi!

A DOS 6.22 még gyorsabb, azonnal reagáló valósidejű volt! Azt tegyél rá.

2020. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt mindig van egy ilyen okos, aki bármilyen kérdésen képes felhúzni magát. :D
2020. júl. 31. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Tedd fel s kipróbálod.

Sok gépen ma is futnak s kiválóan.

Személyes-fontos adatok mindig külső tárolón...no problem.


I3-I5 gépen még xp is futtatva s vicc, de hihetetlen fürge általános használatra.

Persze, néhány netes felületet már nem bír ( szegény reklámok nem jelennek meg ), de ki s mit les ugye.


A win7 teljesen megfelel még napjainkban minden téren úgy tapasztaltam.

S ha valami gebasz van, akkor a működési sebességén egyből észlelhető...ennyit a nagy vírusirtókról..., de aki nem jár aknamezőn, az nem is lép rá.

2020. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanilyen laptopom van. A Linux tökéletes rá sebesség, biztonság és stabilitás szempontjából is. Az, hogy eleinte nem áll a kezedre normális. Valószínűleg 20-30 éve a Windowst verik a fejedbe, azt szoktad meg. Viszont néhány hét, maximum egy hónap alatt teljesen át lehet állni fejben az új rendszer logikájára és onnantól kezdve akár még hatékonyabb is lehet, mint a Windows.
2020. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
#6: Hatékonyabb? MIRE? Mit tud a Linux, amit a Windows nem? Még a sokat emlegetett sebesség is a múlté, mert a Win10 olyan gyors, mint az istennyila.
2020. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

#7

Szinte bármire, a testreszabhatóság olyan előny, amit egy merev, zárt forráskódú OS egyszerűen nem tud ellensúlyozni, még elvileg sem. A Windows, ami évtizedeken át a GUI-ról szólt mára hátrányba került a GUI terén.


Emellett a Windows 10 gyorsABB lett BIZONYOS körülmények között, de a Linux a mai napig egy gyorsabb, reszponzívabb és stabilabb rendszer.

2020. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Stabilabb, persze...
2020. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A DOS is tökéletesen stabil.

Még sose adott kék halált.. ;)

2020. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!