Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7-ről Win10-re frissítés...

Win7-ről Win10-re frissítés után HMDI-n nem jön hang, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim gépét raknám rendbe, ez az egyetlen amin keresztül a külföldön élő szüleimmel tartják a kapcsolatot. Az érdekes, hogy rögtön a frissítés után volt hang, nem volt vele gond, viszont a fullHD képet a monitoron ezután levágta, nem tölti ki a monitort. Ezt sem sikerült megoldanom viszont a sok illesztőprogramozás közben elment a hang. AMD HIgh definition audio device mellett sárga háromszög van, code 52-es probléma. Próbálkoztam manuálisan illesztőprogramot felrakni, erre való programmal is, sehogy nem sikerül, egyszerűen mintha nem létezne. Windows újratelepítést is csináltam, de nem sikerült, visszavonta a gép. Ati Catalyst-ban nincs kb. semmi opció, AMD vision control center nem indul el. Az újabb kiadású illesztőprogramokkal általában csak rontottam a helyzeten. Most 1600X1024-en van a monitor, így kitölti a teljes képet. Hang nincs. Egyedül az eszközkezelőben van jele a HDMI-nek, hangbeállításokban sehol.

Alaplap: MSI 785GM-E51, proci: AMD Athlon XII integrált videokártyával AMD Radeon HD4200, alaplapba van dugva a hdmi, VGA nincs a gépben. 4Gb RAM, és a monitor egy ASUS VE228H beépített hangszóróval, ennek kellene szólnia. Ilyen problémával még nem találkoztam, általában mindent megoldok, de elakadtam. Lehet egy formázásos tiszta telepítés kellene? Bármi tippet szívesen fogadok. Köszi a segítséget.



2020. júl. 31. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alaplap nevében és leírásában is benne van, hogy "785G".

Az ehhez megfelelő chipset driver-rel mennie kéne pedig.


[link]


Van Windows 10-es driver is bár ez a chipset réginek mondható.

2020. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! És esetleg a kép méretének problémájára lenne valami tipped? Beállítja az 1080p-t, de levág a képernyőből kb. 1,5centit. Nem értem, win7 alatt semmi ilyen probléma nem volt...windows beállításokban nem tudok húzni a képen, catalystban meg nincs méretezés opció. A saját gépemen minden ilyet tudnék csinálni, ha kellene.
2020. júl. 31. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden drivert frissíts! Én driverboostert használok ilyen célra, nem a legtökéletesebb és eszköz kezelőbe utána is tudod checkolni.
2020. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A monitor drivert is frissítettem, de a 2019-es illesztőprogrammal 1280X720-nál nem tud többet, ezért visszaraktam rá a 2015-öst, abban legalább a fullhd-ig minden szerepel. Szóval nem értem az egészet. Valszeg ez a konfig nem szereti a win10-et. Túl öreg már.
2020. júl. 31. 23:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!