Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az mit jelent, hogy kijött...

Az mit jelent, hogy kijött egy szoftverből a frisebb verzió és a biztonságunk érdekében frissíteni kell?

Figyelt kérdés

A régebbi verziók attól relatíve sérülékenyebbek, mert több idő volt dolgozni a feltörésükön?


Nem vagyok egy IT-fan, csak érdekel. Ha valaki érthetően elmagyarázná, örülnék.



2020. aug. 4. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb verzióban foltoztak be biztonsági réseket.
2020. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az új verzióban kevesebb a biztonsági rés.

2020. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És akkor így X darab frissítés után teljesen biztonságossá is tehetnek egy progit?


Vagy az sose jön el? (És képletesen szólva örökké frissítésekre szorul minden?)

2020. aug. 4. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor így X darab frissítés után teljesen biztonságossá is tehetnek egy progit?"

Nem, ilyen nincs. A tesztelők mindig találnak hibákat, az előző válaszolók által említett kis réseket, amik veszélyesek lehetnek a felhasználókra, ha azt egy rosszindulatú hacker is megtalálja.

"És képletesen szólva örökké frissítésekre szorul minden?"

Nem, mivel nem használunk örökké programokat. A mostaniak többsége valószínűleg feledésbe fog merülni, mivel jönnek sokkal korszerűbbek.

Hibákat javítanak, találnak újakat. Ezért van szükség a frissítésekre.

De nem fog minden örökké frissülni. Pl. a WinXP-t sem frissítik már évek óta. Bár nem is használják már annyian, mint régen.

2020. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem értetted amit kérdezek.


Képletesen szólva kérdeztem. Nem szó szerint. Mindenki tudja, hogy egy progit nem használunk örökké.


Úgy értettem, hogy tetszőleges N számú frissítés sem elég ahhoz, hogy egy program teljesen hibátlanná/biztonságossá váljon?

2020. aug. 4. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 De, értettem a kérdést. Egy programot még képletesen sem használnak örökké.

A többit pedig már leírtam, olvasd el.

2020. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem értetted akkor.


Kösz.

2020. aug. 4. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

"És képletesen szólva örökké frissítésekre szorul minden?"

A felhasználói számítástechnikát eluraló félelempropaganda ezt sulykolja és ki is kényszeríti. Win10 frissítési tragikomédiák sorozata...

2020. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem ELVI szintű. Hogy ELMÉLETI SÍKON (!!!!!) lehetséges-e (?) olyan szoftvert írni, ami később soha nem szorul frissítésre és tökéletes. Ergó tetszőleges idő alatt nem lehet feltörni.


VAGY hogy minden szoftver lényegi velejárója-e hogy X időráfordítással BIZTOSAN feltörhető. Ergó a kockázat nem szüntethető meg elvi szinten sem, csak a frissítések sorozatával csökkenthető.


Ha nem érted az elvi, absztrakt kérdést emögött akkor ne válaszolj inkább.

2020. aug. 4. 23:17
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

Elviekben nem lehetetlen. De a gyakorlatban minden kiadott szoftver tartalmaz hibákat.

De ha esetleg elkészülne a bugmentes szoftver, akkor is előfordulhat, hogy valamely más szoftverkomponens (pl. az oprendszer) hibája az adott szoftverben idéz elő hibás működést...

2020. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!