Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan állítsam be a Wordben,...

Hogyan állítsam be a Wordben, hogy azon a nyelven ellenőrízzen már gépelés közben is, amelyiken szeretném? (OLVASD EL A RÉSZLETEKET!!!)

Figyelt kérdés

Angol nyelven akarok írni a Wordbe, de egyrészt nincsen a gépen a billentyűzetek közt nekem az angol (azoknak, akik nem értik ez miért lényeges: a Word azon a nyelven ellenőriz alapból, amelyik nyelv billentyűzetével gépelnek), másrészt minek, ha a magyar és az angol is latin betűket használ. De, be akarnám állítani előre, hogy angolul ellenőrízzen és ne magyarul, de hiába kattintok rá az ellenőrzés nyelvénél az angolra, nem áll át, a magyart írja továbbra is. Hiába kapcsolom ki az ellenőrzés nyelvének automatikus felismerését. Nagyon idegesítő, hogy azt hiszi, hogy jobban tudja, mit akarok, mint én.


Egyébként, ha már beírtam, kijelölöm és úgy állítom át, akkor simán megy, de én azt szeretném, hogy ne csak az egész szöveg beírása után lássam, hogy mit írtam félre.



#nyelv #Word #nyelvhelyesség-ellenőrzés
2020. aug. 9. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Hányas verziójú a Word?
2020. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha jól emlékszem akkor be kell állítani alapértelmezettnek az angol nyelvet (az ellenőrzött nyelv-nek) bezárni majd újra megnyitni a word-öt.

Az után ha minden igaz, működik.

2020. aug. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-esnek, legújabb 2019-es

2-esnek, megpróbáltam már de nem működött


Apropó szokott vele olyan problémám is lenni, hogy más nyelv billentyűzetével gépelek és azon is ellenőriz, aztán egyszer csak átáll az ellenőrzés nyelve magyarra, amiben pedig az a legviccesebb, hogy egyébként nem is magyarul, hanem svédül használom a gépet és majdnem minden programot rajta.

2020. aug. 14. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!