Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEl Mesterek! HELP! EXCEL-b...

EXCEl Mesterek! HELP! EXCEL-ben a KICSI függvénnyel szeretnék keresni egy tömbből először az 1. legkisebb számot. Majd a 2.-at. Majd a 3.-at. Egészen 100.000-ig egy sorba lemásolva... Milyen képlettel lehetséges?

Figyelt kérdés

Már próbáltam azt a megoldást, hogy a megadandó "k"-ik elem egy cellára mutasson amiben 1es van írva. Az azt követőben meg 2-est írtam, és így tovább... de csak kb.16.000-ig enged ilyen cellára mutató megoldással, nekem meg 100.000-ig kellene.

Van rá képlet?



2020. aug. 13. 00:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csináld több oszlopban (sorban)


Egyébként mi célod van ezzel?

2020. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom többen csinálni, mert amik kijönnek (tehát mind a első 100.000) találatot is tovább szűkítem több szempont alapján több cellában (amik már be vannak gépelve a maguk kis képletével mind a 126 cella!) és csak 1 sorra hivatkoznak ezek a képletek.

Muszáj 1 sorban kiszámolni az első 100.000-ert.


Képlet nincs rá?

Mert ha csak beírom 1 a "k"-nak és másolom a képletet a többi cellába, akkor mind csak a legelsőt adja meg. :/


ELSŐ KÉRDEZŐEK: célom, hogy volt egy kb.24000 nagyságú adatbázisom, amiből az első 1000-ret kellett csak kikeresnem.

Majd ez az adatbázis kb 1 milliósra nőtt (amiből kell az első 100 ezer), és a régi megoldással nem lehet kiszámítani. :(

2020. aug. 13. 01:26
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Tehát ha jól értem van egy munkalapon egy milliós range-ed, és egy másik munkalapon meg akarsz egy olyan sort, hogy az A oszlopba megy a rangeből a legkisebb érték, a B-be a második legkisebb, a C-be a harmadik etc. Ez így helyes?


Egy ilyet akartam amúgy javasolni:

=KICSI(Munkalap1!$A:$A;OSZLOP())


De ahogy nézem ez ugyanúgy csak 16000-ig fog működni, mert Excelben egyszerűen max annyi oszlop lehet egy munkalapon:


[link]


Ha ilyen százezres-milliós nagyságrendű rekordszámmal dolgozol érdemes lenne az egészet átvinni egy adatbáziskezelőbe, az Excel nem erre lett kitalálva. Nemcsak sokkal hatékonyabban kezel ennyi adatot, de az ilyen komplex lekérdezéseket is sokkal egyszerűbb SQL-ben megírni.

2020. aug. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-asnak:

Igen, jól érted.


SQL-hez lövésem sincs. Meg ha értenék is az adatbázis-kezelő programokhoz, már túl sok adat van az excelben, sem időm, se energiám nem lenne újrakezdeni mindent.


Egyedül ez hiányzik.

Valami képlet, vagy trükk csak létezik rá... nehogymá' ne!

2020. aug. 13. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 excelt nem erre találták ki. Sőt inkább pont az ellebkezőjére (mert ha van ellenkezője, akkor ez bizony az)


Nem nagy ördöngősség az sql, s az access, ennyi idő alatt amennyit erre a kérdésre szántál, kb már kész lennél az adatok átmásolásával.

2020. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ha neked mindenképpen 100,000 oszlop kell az szerintem nem fog összejönni, ahogy írtam max. 16384 a limit Excelben. Amúgy ha megnézed a linkemet, van egy 1048576 limit a sorokra is, szóval ha tényleg a millióhoz közelít az alapadatodban a rekordok száma, akkor ott is problémákba fogsz ütközni hamarosan, nem fogsz tudni többet hozzáadni. (Legalábbis nem ugyanazon a munkalapon.)


Felteszem ezek nem a családi költségvetést tartalmazzák, hanem valami céges adat. Ha tényleg fontos, hogy ezt továbbra is vezetni és elemezni tudjátok, akkor muszáj lesz befektetni egy erre alkalmas eszközbe.

2020. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az lenne a kézenfekvő megoldás. Átállásra max. 3 hónap múlva lehetne lehetőség. Addig kell használni az excelt napi-két napi szinten.


Most egy olyan megoldáson gondolkodom, hogy új munkalapon 10 x 10.000 hosszúságú lapra vittem be a sort. (Azaz "felvágtam" 10 db oszlopba és egy sorban van 10.000 sor).


Így meg az addigi képlet nem jó,mert a 10.001-től, (a második oszloptól) nem veszi figyelembe a korábbi sorokat. Ahhggrrrrr.....


Annyi megoldás van az excelben és trükk...és ezen bukik el a dolog.

Szerintem lennie kell rá megoldásnak, csak mi nem ismerjük.


Valami excel-világbajnok nincs köztetek? Aki minden nap használja és már ismer minden titkos, rejtett beállítást, trükköt az excelben?

Vagy excel mesterkurzusos oktató? Valaki?

2020. aug. 13. 17:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Az excel világbajnok pontosan tudja, hogy ilyenre nem használunk excelt.


A gyorsúszás neve hiába freestyle az angolban, senki sem fog mellezni vagy pillangózni. Attól hogy valami táblazatos formában van, még nem az excel a kézenfekvő megoldás.


Plusz egy excel vilagbajnok biztos nem foglalkozna ilyen gányolással.

2020. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ettől most jobb lett a napod 8-as?


Ahelyett, hogy segítenél, inkább "gányolásnak" nevezed más munkáját!

Ha nem tudsz érdemben felelni, nem tudsz megoldást a feltett kérdésre, miért kell kioktatnod mást?


Korábban is írtam: NEM lesz még egy darabig BIZTOSAN lecserélve az excel a nagy adathalmaz miatt. Nem egy-két órába telt anno az idők alatt bevinni.


Várom az ötleteket a feltett kérdésre.

(Ami nem egyenlő azzal, hogy "nem erre való", ne használjam, meg mást használjak)

2020. aug. 14. 01:40
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 épp próbálok neked megspórolni egy csomó felesleges munkát. Már rég kész lennél.
2020. aug. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!