Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az AnyDesk-kel visszaélhet az...

Az AnyDesk-kel visszaélhet az akinek engedélyeztem egyszer a csatlakozást?

Figyelt kérdés

A TeamViewer alternatívájaként mondta egy informatikus családbarát és segített távolról pár programban. Azonban hallottam erről a programról rosszakat is. Vírus települ, vagy máskor is beléphetnek a gépembe a jelszó birtokában. Mióta ez fenn van, meglehetősen lassú a gépem (ő azt mondja csak azért, mert nem SSD-s), látja ha online vagyok belépve az AnyDeskre. Nem tudom hogy, hisz elvileg nekem kell engedélyezni a csatlakozást. Ugyanakkor a jelszó be van állítva és beléphet. Persze látom ha mozog rajta...

Az illető régi ismerős, nem szívesen gyanusítanám meg semmivel, de a biztonság érdekében inkább törölném ezt a programot.

Azonban ha sokan azt mondjátok, alaptalan az aggodalmam, akkor inkább hagyom.



2020. aug. 13. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor kellene futtatnod a programot, ha szükség van rá. Ha nem fut, nem tudnak rád csatlakozni sem. Ha meg fut és rád is csatlakoznak, nyilván többlet terhelés lesz az a rendszernek.
2020. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anonim, köszönöm. És azt meg tudod mondani, hogy az alábbi szöveg alatt mit kell érteni: "a konfigurációs fájlok eltávolításával az ön fedőneve is eltávolításra kerül"- ezt írta ki, mikor törölni akartam. Még nem tettem meg.
2020. aug. 13. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak következtetés: valószínűleg az, hogy meg lett adva egy felhasználónév (fedőnév) ami a gépedet azonosítja, és az el lett tárolva hogy a program megjegyezze. Ha törlöd a programot, ez a megjegyzett adat is törlődik. De igazából ha törölni akarod, akkor úgyis mindent törölni kell, nem kell mérlegelni hogy mi maradjon.
2020. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!