Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valamiért minden játékom...

,:Ricsi:. kérdése:

Valamiért minden játékom megáll 144fps nél és nem megy feljebb pedig átlag 200+ fps-em szokott lenni. 144hz-es a monitorom. Az nvidia control panelbe kivan kapcsolva a v-synk és a játékokban is. A videokártya drivert is updateltem. valami tipp?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Van egy jó tippem.

Ahelyett, hogy azt a semmitmondó FPS-számlálót lesegeted, inkább használd azt a nyomorult gépet! Vagy ha nem megy, akkor kezeltesd magad!

2020. aug. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

1. Mi szükséged van 144+ fps-re?

2. Nem baj ha korlátozódik, mert ha pl 200rol esik vissza 140re, az eltérő frame-time zavaró és egyben káros a szemednek.

3. Az ilyen fps betyárok mint te, miért nem bírjátok felfogni, hogy egy monitoron megjelenített játékon, kurvára mind1, hogy 60 vagy 120 vagy 240 fps-ed van, annyira minimális a különbség, erre fel kiadsz érte több százezer forintot.

Van egy baromi jó géped, használd valami hasznosra, pl.: tanulj meg 3d modellezni vagy kreálj programokat unreal engine-ben. Hülyét tudok kapni az ilyen elkényeztetett kis pöcsökből

2020. aug. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
g sync
2020. aug. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

#2-vel egyetértek, leszámítva azt, hogy a 2. pontja hülyeség. A szem nem fogja tudni a "frame-time"-okat megkülönböztetni, sem tudatosan, sem tudattalanul, mert a szemnek ennél rosszabb a felbontóképessége. Egy mai monitornál meg CRT-vibrálás sincs, ami zavaró, irritáló lehetne.


Egyébként tényleg nem értem, minek ez az FPS-hiszti. Persze, értem én, hogy most ez a trend, meg ezzel lehet a monitorokat eladni... de még a legélesebb szeműek sem fognak tudni, még csak közvetetten sem különbséget tenni 80 Hz fölött. De ha nincs vibrálás, mint a CRT-monitoroknál, akkor már 50-60 Hz fölött sem. Az emberi szem jó esetben másodpercenként 30 képkockát tud megkülönböztetni egymástól. Közvetetten olyan 40-50-60 Hz-ig érzékelhető a különbség, bár akkor sem láthatóan. Afölött meg csak a CRT-vibrálást lehet némileg érzékelni, a mozgás folyamatosságában lehetetlen különbséget tenni mondjuk 60 és 100 Hz között.

Amiket divatos mutogatni, hogy "milyen sokat számít az a FPS", és valamilyen random lődözős játékból kimerevítik, hogy 60 Hz-en még nem látható az ellenség, 144-en meg már ott van előtted... na, az a bullsh*t. Ez akkor lenne lehetséges, ha 0,005 másodperc alatt bújna elő a rejtekéből az ellenség, ami nem teljesen reális.

2020. aug. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

#2 általában az vesz 144Hz-es monitort aki ki is szeretné használni.

Ez nem arról szól hogy növesszük az e-péniszünket kinek van menőbb monitorja a grundon.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is 144Hz-es monitorom, és érzékelem a fényévekkel eltérő különbséget a 60 és a 144 FPS között online multi shooter játékokban.

Szóval aki modellezni akar az használjon azt amit akar, aki meg játszani és kímélni a szemét az vegyen komolyabb monitort ha van rá pénze.

Tudom hogy ezen az oldalon előszeretettel fikázzák azokat akiknek az átlagtól jobb kiegészítőik vannak.

Hogy ez irigységből vagy tudatlanságból fakad, erre még nem jöttem rá.

A többibe meg nem mennék bele, mert aki életében nem használt még 144Hz-es monitort az úgyse tudja miről van szó.


Egyébként én is a G-syncre tippelnék, feltéve hogy a monitor G-sync kompatibilis.

2020. aug. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
cod4-et annak idején még 60hz-s crt monitorokon játszottuk, de voltak olyan jumpok, amiknél fixen csak egy pontot kellett nézni és egyszerűen ugrani egyet. Csak akkor ugrott fel a megfelelő magasságba, ha megvolt fixen a 125, 250, vagy 333 fpsed. A gépfegyverek is lassabban lőttek, ha nem volt meg ezek közül egyik sem fixen. Szóval ezek alapján többet számít annál, hogy milyen kellemes a szemednek
2020. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"de még a legélesebb szeműek sem fognak tudni, még csak közvetetten sem különbséget tenni 80 Hz fölött. De ha nincs vibrálás, mint a CRT-monitoroknál, akkor már 50-60 Hz fölött sem. Az emberi szem jó esetben másodpercenként 30 képkockát tud megkülönböztetni egymástól. Közvetetten olyan 40-50-60 Hz-ig érzékelhető a különbség, bár akkor sem láthatóan. Afölött meg csak a CRT-vibrálást lehet némileg érzékelni, a mozgás folyamatosságában lehetetlen különbséget tenni mondjuk 60 és 100 Hz között."


1) Honnan veszed, hogy az ember 30 Hz fölött nem tud különbséget tenni a képkockák között?

Szerintem kevered azzal, hogy 25-30-túl már filmszerűnek tűnik, nem diavetítésnek, de attól még simán tud különbséget tenni a szem. Ha nem így lenne, miért zagyválsz te magad is később 40-50-60 illetve 80 Hz-ekről is?


Nyisd meg a testufo.com oldalt, gondolom 60 Hz-es monitorod van, szóval nézz rá a 30 és a 60 fps-es animációra. Ha szerinted egyforma, visszavonok mindent.


2) Konkrétan itt van előttem 3 monirot, egy 60, egy 75 és egy 144Hz-es monitor. A 60 és a 75 között nem látok különbséget, de a 144-es még simán böngészés közben, mikor tekerem a weboldalt, akkor is látványos a különbség. És még a szemem is szar mellékesen.

2020. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!