Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet ezt eltakarítani...

Hogy lehet ezt eltakarítani végre?

Figyelt kérdés
Egy elég erős gépem van, de teljesen lelassult. Megnéztem, hogy mi fut a háttérben ami ennyire kikészíti. "Antimalware Service Executable" néven fut egy program ami 95% CPU és 70% RAM használatot eredményez. Azóta rájöttem, hogy ez nem egy vírus, hanem a Windows Defender antimalware-ja. MsMpEng.exe nem lehet leállítani, nem lehet letörölni, semmit nem lehet vele csinálni. Néztem csomó oldalt, hogy hogy lehet eltüntetni, de egyik sem működött. Valakinek volt hasonló baja? Mi volt a megoldás?

2020. aug. 23. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Megpróbálkozhatsz azzal, hogy állítgatod a defendert, vagy megoldást keresel ilyen problémákra, de nekem az a tapasztalatom, hogy felesleges.


Ha nincsenek olyan fejlesztői környezetek a gépeden, amiket napokig kell összerakni, akkor minden esetben gyorsabb egy Windows telepítés. Állítgathatsz te jobbra - balra, kb ugyan annyi idő megy el azzal, hogy szelektálod a dolgaidat, felraksz egy tiszta windowst, mint hogy fórumokat olvasol és keresed azt a beállítást ami megoldja a problémádat.

2020. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Vagy telepítesz egy általad preferált vírusirtót és automatikusan kikapcsolódik a Defender.
2020. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2


ez a legtöbb esetben nem így van. Nod32 mellett ugyan úgy fut a defender.

2020. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A csoportházirend szolgáltatásban is simán le lehet kapcsolni, vagy közvetlen a regisztrációs adatbázisból. Mindkét esetben újraindítás kell.

Ha érdekel leírom részletesen.


Bár meglehet, hogy jobban jársz egy újra telepítéssel. Valami nagy gáz lehet a gépeden ha ennyit fogyaszt, ez a szolgáltatás. Nekem még nem ment 0,5 % főlé a proci fogyasztása, és 260 MB a memória az meg esetemben nagyjából 1,6 %.

2020. aug. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most már normalizálódott, a procit békén hagyja de a RAM-ot zabálja, szóval örülnék, ha leírnád pontosan, mire gondolsz. A Windows+R regedit cuccot már megcsináltam és még mindig fut, ha a regisztrációs adatbázis alatt arra gondolsz :(
2020. aug. 24. 09:04
 6/9 anonim ***** válasza:

"csoportházirend szolgáltatásban"


ilyen szavakat te honnan szedsz? nemmondod, hogy magyar windowst használsz? Mi van ha tönkremegy valami? Hogy keresel rá ha mindened magyarul van?

2020. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os De igen magyart használok, mert magyar vagyok. Ha netán mégis tönkre megy valami meg oldom ahogy tudom. Ha keresni kell az is megy Magyarul. Ha nincs találat akkor jöhet a béna angol. Esetünkben a Helyicsoportházirend-szerkesztő-ről beszélünk. A gagyi angol területen "Local Group Policy Editor" így fogok rákeresni. De mire ide eljutnák megoldom a problémát, magyar kereséssel.
2020. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdezőnek.

Szintén Win+R beírod, hogy gpedit.msc ha elindult akkor bal oldalon számítógép konfigurációja > Felügyeleti sablonok > Windows összetevők > Windows Defender víruskereső > Valós idejű védelem, ezt kijelölöd és most a jobb oldalon az első sor elvileg a "Valós idejű védelem kikapcsolása" erre kettőt kattintasz és a megjelenő ablakban az "Engedélyezve" rádiógombot bejelölöd. Végül az "Alkalmaz" gomb és az OK bezársz mindent újra indítasz és ellenőrzöd.


Van még más megoldás is.


A Windows Defender ütemezésének módosítása


Megnyomod a Win+S billentyűt, beírod, hogy feladatütemező felül kijelölve megjelenik a szolgáltatás indító bejegyzése kattints rá.

Ezután szintén bal oldalon kattints duplán a Feladatütemező könyvtár > Microsoft > Windows > Windows Defender elemre .

Ezután a középső ablak részben kattints duplán a Windows Defender Scheduled Scan sorra. A megjelenő ablakban az általános fülön, alul vedd ki a pipát a "Futtatás legmagasabb jogosultságokkal" jelölőnégyzetből.

2020. aug. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 - oké, csak legalább akkor írni tanulj meg magyarul, ha már ennyire vered magad rá..
2020. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!