Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vektoros logó készítése,...

Vektoros logó készítése, képszerkesztés meglévő logó alapján?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az alábbi Pacific logót szeretném legyárttatni, de szükségem lenne egy jó minőségű logóra, amiből matricát készíttethetek. Hogyan lehet megoldani?

A képeket ide töltöttem fel:

[link]


Előre is köszönöm a segítséget.



2020. szept. 5. 14:13
1 2
 1/18 tabaki ***** válasza:

Inkscape-ben elég könnyűnek ígérkezik a körülrajzolása, aztán egy egészen kis igazgatás után meg is volna.

[link]

2020. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tabaki ***** válasza:

Még segíthet:

Ez a betűkészlet annyira hasonló, hogy a logó betűtípusa ugyanezen font kézzel módosított változatának tűnik:

[link]

Itt rátettem a képedre (alul a módosítatlan, felül körvonallal vastagított változatban):

[link]

Az eltérés leginkább a P hasának, illetve az A és F vízszintes vonalának lejjebb kerülésében nyilvánul meg, a többit hajlamos vagyok a fotó és esetleg a grafikusi munka pontatlanságának betudni. A korrekció Inkscape-ben a felirat görbévé alakítása (Útvonal menü → Objektum átalakítása útvonallá) után végezhető el az eszköztár második, „Útvonalak szerkesztése csomópontok által” nevű eszközével (F2). Mivel a létrejövő görbe a túl sok pont miatt nehezen szerkeszthető, érdemes egyszerűsíteni (Ctrl+L).

2020. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, este megpróbálom és feltöltöm az eredményt.
2020. szept. 6. 13:52
 4/18 tabaki ***** válasza:

Az oldalad egyéb témái alapján azt hiszem, hogy már kerestél itt megoldást hasonló problémákra, úgyhogy a kísérleteimhez fűzött megjegyzéseim nem lesznek ismeretlenek a számodra. A fotók alapján megpróbáltam rekonstruálni a feliratot. Törekedtem a minél nagyobb hasonlóságra, ez azonban nem jelenti azt, hogy minden részletében sikerült megfelelnem a számomra egyébként ismeretlen hivatalos logónak. Ha elégedetlen vagy vele, szerkeszd tovább.

A fényképre rászerkesztett feliraton a fentebb említett változtatásokon túl korrigáltam a vízszintes vonalak széttartását is, és ezen belül két változatot készítettem, az egyiket minden betűtávolságot megtartva, a másikat pedig a C betű közelítésével. Úgy találtam ugyanis, hogy ott a kelleténél nagyobb a betűköz, ami lehet a dekoratőr ügyetlenségének a következménye is, ha a külön fólián lévő betűt nem egészen megfontoltan helyezte el.

A PNG-képek és az Inkscape-ben szerkeszthető SVG-változatok itt:


„Eredeti”:

[link]

[link]


Módosított:

[link]

[link]

2020. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a logóval, az eredmény mérsékelten lett jó. A fent leírt segítségek nagyon jók, azonban a betűköz, széttartás, stb apróságok észrevétele Önnél nagy tapasztalatra utal, én ezeket figyelmen kívül hagytam, pedig alaposan megnézve, átgondolva jogos megfigyelés. Köszönöm a segítségét.
2020. szept. 7. 20:04
 6/18 A kérdező kommentje:

Hogy sikerült a betűtípust megtalálnia? Minden ilyen felirat egy létező betűtípus módosított verziója? Régóta keresem az ETZ 250 betűtípusát, vagy az teljesen egyedi? [link]

Scanneltem, kicsit torz lehet a logó az oldaldoboz domborúsága miatt.

2020. szept. 8. 18:33
 7/18 tabaki ***** válasza:

„Hogy sikerült a betűtípust megtalálnia?”

Vannak betűkészlet-azonosító oldalak, amelyek a (lehetőleg fekete-fehérre egyszerűsített) kép feltöltése után kilistázzák a hasonlónak ítélt betűtípusokat. Ez talán a legjobb:

[link]


„Minden ilyen felirat egy létező betűtípus módosított verziója?”

Természetesen nem. Az igazán igényes cégek saját betűtípust terveztetnek. A hagyományosabb jellegű betűk tervezése azonban megmarad bizonyos határok és törvényszerűségek között, emiatt általában lehet hasonlót találni.


„Régóta keresem az ETZ 250 betűtípusát, vagy az teljesen egyedi?”

Szinte bizonyosan nem egyedi, de az is igaz, hogy nekem sem sikerült megtalálnom. Valamiféle Helvetica-rokonságnak néz ki, ez azonban igencsak népes, nem beszélve arról, hogy a felirat tervezésének idején lehettek forgalomban ma már föllelhetetlen Letraset- vagy egyéb gyártmányú verziók, illetve, hogy a grafikusok ezekbe is belenyúlhattak az egyedibbé formálás érdekében. Itt egy hasonló betűkészlet:

[link]


Itt a fentit használom:

[link]

A felső kép első két próbálkozásán jól megfigyelhetők az eredetitől való eltérések, például az E betű szárainak különböző hossza, a ferde vonalak iránya, a Z felső könyökének vastagítása. Ezek miatt az egyszerű nyújtással egyébként meglehetősen hasonlóra formálható arányokkal sem illeszkedik tökéletesen. Az alsó képre is átemelt harmadikon viszont látszik, hogy görbévé alakítva ezek a nem túl nagy különbségek jól hozzápasszíthatók az eredetihez.


Az alsó kép Inkscape-változata itt található a további szerkesztés céljából:

[link]

2020. szept. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem sikerült megnyitnom, küldtem egy engedélykérést.
2020. szept. 10. 14:18
 9/18 tabaki ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul állítottam be a hozzáférést? Talán most... Ahogy látom, a link ugyanaz, de biztos, ami biztos:

[link]

2020. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már látom!
2020. okt. 1. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!