Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan képernyőfelvevő,...

KmsRys kérdése:

Létezik olyan képernyőfelvevő, és videószerkesztő Linuxra (Ubuntu, Linux Mint) ami régi számítógépen is viszonylag jó minőségű videót csinál?

Figyelt kérdés

OBS, Kazam, vokoscreen, Pitivi, Shotcut. Ezeket mind próbáltam már! Az OBS nagyon lefogja a gépet (úgy, hogy közben csak a rendszerfigyelő van rajta kívül megnyitva), a Kazam nem működik megfelelően, a vokoscreennel felvett videó nagyon "laggol" a monitor ugye 60Hz-es, de a videót csak 30fps-ben veszi fel, így jóval lassabb, akadozósabb, homályosabb a kép, mint amit felvétel közben látok, a Pitivi el se indul (rányomok, forog a kurzor, végül nem történik semmi), a Shotcut pedig folyton lefagy! De csak a program fagy le, nem az egész gép, mert simán ki tudom ikszelni.


Az OBS-hez elvileg kellene egy NVENC kodek, amivel nem a processzort, hanem a videokártyát használná inkább, de az NVIDIA driver frissítéssel se működik, és nem tudom, hogy honnan lehetne letölteni az NVENC kodeket.


A videókártya egyébként NVIDIA GeForce GT 230, a processzor pedig Intel® Core™2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz.


Elég régi a gépem, de ezen anyagi okok miatt nem lehet változtatni.



2020. szept. 6. 18:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a felvevő a LibreOffice Impress-hez kellene, úgy, hogy az animációkat is vegye. Ahhoz létezik kölön program, amivel .odp fájlokat lehetne videóvá konvertálni? Vagy csak a képernyő felvevő az egyetlen lehetséges mód?
2020. szept. 6. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

simplescreenrecorder

openshot

kdenlive


nem tudom, működnek-e majd, de azért próbáld ki😁

2020. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
SimpleScreenRecorder esetleg?
2020. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd ha ráérek, ki fogom próbálni, és jelentkezem, hogy milyenek!
2020. szept. 6. 19:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Elég sok idő eltelt, de; a SimpleScreenRecorder jónak bizonyult, a kdenlive is normálisan fut, de elég nehéz használni, azt még meg kell tanulnom használni.
2020. szept. 25. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!