Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy működik pontosan ez a...

Hogy működik pontosan ez a Windows 10 aktiválás egy új gépen?

Figyelt kérdés

3 év vettem egy teljesen új gépet és hozzá win10-et.

Ha minden igaz az alaplap valamelyik részébe regisztrálódik az aktivációs kód így ha újratelepítem felismeri a Microsoft és aktiválja. (de lehet hogy ez egy baromság amit mondtam)


A kérdés az lenne ha veszek egy másik gépet új alkatrészekkel akkor most a Win10-et is újra meg kell vennem? Mert ugye új az alaplap.


Hogy működik ez pontosan?


2020. szept. 7. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
2020. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden igaz...

Nem a számítógépeden van eltárolva az aktivációs kód, csak a főbb alkatrészekből alkotott ujjlenyomat alapján lesz a géped beazonosítva, és a kulcs a gépeddel összekötve.

Laptopoknál van olyan, hogy a BIOS-ba van égetve a kulcs.


A kulcs lényege, hogy egy gép - egy kulcs.

Létezik olyan fajta (Retail) kulcs, amit át lehet vinni másik gépre, de ott is áll hogy a régi gépen deaktiválni kell a kulcsot, mielőtt az új gépen használni akarod.

2020. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor magyarul nem.

Nagyon jó... nem csoda hogy a Micro$oft megélne belőle ha az emberrel pár évente megvetetik 40 ezerért....

2020. szept. 7. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Attól függ milyen kulcsot vettél. Ha OEM, akkor nagy valószínüség szerint nem tudod átvinni.

Ha Retail, akkor igen - de egyszerre csak egy gépen lehet aktív.


Egyébként fillérekért lehet kulcsot venni...

2020. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a régi gép be van (volt) jelentkezve MS fiókba, akkor elvileg átvihető ott az új gépre a licensz.
2020. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fukapapa27 ***** válasza:

Nem kell 40 ezerért meg venned újra elég ha letöltöd a legújabb verziót a Microsoft oldaláról és 1500Ft-ért veszel hozzá egy aktiváló kulcsot és ennyi!

Itt vannak a linkek:

[link]

[link]

2020. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ezek mivel jobbak mint amit a boltba lehet venni? Talán lopottak?

Mert én a PCX-nél vettem a géppel együtt 40 ezer forintért.

Akkor miért árulják ennyiért mikor pár ezerért is megkapható?

2020. szept. 7. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem meg crackelt van ingyen és ugyan azt tudja mint a 40 ezres. Na lehet őrjöngeni hogy de az szar meg ellopják az adataim. :D
2020. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7>

Mitől lenne jobb, vagy rosszabb? Te csak KULCSOT veszel, a Windows 10 eredeti példánya ingyen letölthető a Microsoft oldaláról...


Ezért árulják olcsón:

[link]


4.-ik cikkely 2. bekezdés...


2015 óta érvényben van.


Gondolom a Microsoft már rég sz*rrá perelte volna az EMAG-ot, vagy bármely másik céget, ha illegális lenne...

Ha Te kapsz számlát róla, akkor a többi nem a Te dolgod...

Még a COA matrica sem kell, mert digitális licenszet veszel.


[link]

2020. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!