Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben lehet olyat, hogy...

Excel-ben lehet olyat, hogy egy adott mezőhöz rendelek egy értéket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy egy cellába kerül egy tárgynak a neve, majd egy mellette lévő cellába pedig, hogy hány gramm. Ez szép lenne, ha nem mozdítanám el, de mi történik, ha elfeledkezek arról, hogy a gramm is hozzátartozik és kivágom és beillesztem máshova a tárgyat. A szöveget gramm nélkül áthelyezném, ami nem jó.

2020. szept. 10. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
23%
Le tudod védeni a táblázatot. De miért nézed az excelt adatbáziskezelőnek? Téynleg agyam eldobom ettől,h ogy mindenki azt hiszi, hogy az excel erre való. Az excel nem erre való! Tessék arra használni amire való. Ez a magyar közoktatás szégyene, hogy az érettségin is az excelt nyomják mint süket a csengőt, hogy az mindenre is jó. Na erre pl. nem való. Meg lehet csinálni de irgalmatlanul bonyolult és ez kb. olyan mintha budipapírból akarnál ejtőernyőt csinálni.
2020. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-nek alapvetően igaza van, de azért ekkora patáliát nem kéne csapni, ráadásul semmit nem tud az aktuális alkalmazási területről, így azt sem tudja hitelesen megállapítani, hogy ehhez a feladathoz megfelelő-e az Excel. Tény, hogy sokan csak 1-2 szoftvert ismernek, és előjön a "ha kalapácsod van, mindent szögnek nézel" effektus, és én is párszor majdnem idegrohamot kaptam, amikor pl. szövegszerkesztőnek használták az Excelt, mert hát "vót benne táblázat"... És igaz, hogy sokszor egy adatbáziskezelővel nagyságrendekkel hamarabb meg lehetne oldani egy-egy összetettebb feladatot; mint ahogy nem egyszer találkoztam már olyan problémával, amire kb. 5 perc alatt megírtam egy VBA függvényt ahelyett, hogy 5 segédoszloppal, meg 8 egymásba ágyazott függvénnyel szenvedtem volna. Sajnos az informatika tantárgy igazából a Microsoft Officera, abból is leginkább a legolcsóbb "otthoni" változatához való hozzászoktatásról, és azon termék dicsőítéséről szól. Aztán az, hogy léteznek adatbázisrendszerek, kiadványszerkesztők, meg hogy a programozás nem csak arra jó, hogy a kisteknőst, vagy a Scratch-macskát hülyítsd, az valahogy majdnem mindig kimarad...

De ettől függetlenül nem tudjuk, hogy a kérdezőnek ez milyen célra, és milyen adatmennyiségre kell. Egy 4×8-as táblázat helyett tök felesleges mondjuk adatbáziskezelőt használni. Pont, hogy az lenne a butaság, amolyan "ágyúval verébre" effektus.

Egyébként pedig ez tipikusan az a probléma, ami inkább emberi, mintsem technikai kérdés. Nem tudsz "összefogni" cellákat, de nagyon minimális odafigyeléssel erre nincs is szükség. Nekem 20 év alatt egyszer sem "sikerült" véletlenül csak egy részét kimásolnom valami adatnak. Meg eleve, nem olyan gyakran van szükség áthelyezésre Excelben.

2020. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!