Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjak úgy sorkizárt...

Hogyan írjak úgy sorkizárt szöveget, hogy ne húzza szét a szavakat?

Figyelt kérdés
Általában a bekezdések utolsó sorait húzza szét.

2020. szept. 18. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Most csak a fapados megoldás jut eszembe: jelöld ki azokat az utolsó félsorokat, és azokat balra zárt-ra tedd.
2020. szept. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Az utolsó sor után nyomj egy entert, akkor fogja elválasztani a másik bekezdéstől. Ilyenkor vissza kell ugrania balra zártnak (csak az utolsó sor).
2020. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy, a sorkizárásnak pont ez a lényege.

Bár a megjegyzésed alapján elképzelhető, hogy valamit nagyon rosszul csinálsz...

2020. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Az utolsó sor után nyomj egy entert, akkor fogja elválasztani a másik bekezdéstől."

???

Bocsi, de ez hülyeség.

2020. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: lehet, illetve pontatlan az érv. Viszont nekem az Office 365 pontosan ezt csinálja, mikor a netről vagy másik fájlból (akár pdf) bemásolok egy szöveget úgy, hogy a formázását megtartja a forrásdokumentumnak, akkor a bekezdés végén lévő pár szót is széthúzza egyenlő hatalmas közökre (ha sorkizárt állítod). Ha az utolsó széthúzott sor végén nyomsz egy entert, akkor valamilyen kapcsolatot megbont a tagolás, és a bekezdés sorkizárása normalizálódik.


Nincsenek rá korrekt szavaim, hogy mi mit csinál pontosan, de a műveletet leírtam ami a jelenséget javítja/javíthatja.

2020. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamit tényleg nem jól csinálhatsz, mert az utolsó sort nem lenne szabad széthúznia. A "Word" kulcsszóból arra következtetek, hogy a Microsoft termékét használod. Kipróbáltam tehát Word-ben és Libre Office-ban is az utolsó sor másik bekezdésbe rakása nélkül. Az utolsó sort egyikben sem húzta szét. Tehát a bekezdés összes sora sorkizárt lett, kivéve az utolsó sort, ami balra zárt maradt.
2020. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
100%

Akkor szokta széthúzni, ha Shift+Enterrel töröd a sort, sima Enter viszont lezárja a paragrafust. Szerintem #2 nem hülyeséget beszélt, hanem okosat.


Kérdező! Ha nem segített, kapcsold be a láthatatlan vezérlőkarakterek megjelenítését. Ha ebből nem derül ki a számodra, mutasd be képernyőfotón.

2020. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A megoldás a következő. Beírod a szöveget, a sorok végén NEM ütsz sem Entert, sem Shift+Entert. A margónál szöveg át fog ugrani a következő sorra. Ha végeztél a bekezdéssel, akkor ütsz Entert(a bekezdés végén, NEM az utolsó sor előtt). Ezután beteszed a kurzort bárhova a bekezdésbe, rákattintasz a sorkizárás ikonra és az történik, amit a #6-os válaszomban leírtam, minden sorkizárt lesz, az utolsó sor pedig balra igazított. Ha pedig bemásolt a szöveg és vannak a sorok végén sortörések, azokat kitörlöd.
2020. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!