Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Dell laptopomon a Windows...

A Dell laptopomon a Windows 10 bootolási ideje kb 1,5-2 percbe telik. Hogy lehetne felgyorsítani egy kicsit? Még mielőtt valaki írná, hogy vegyek SSD-t, annak üzenem, hogy az 1 TB-os winyót nem szívesen dobnám ki, különben is az SSD piszok drága.

Figyelt kérdés

Nemsokára vennék bele plusz 4GB memóriát.


Dell Vostro 15-3568


Intel Core-I3 7020u 2.3Ghz CPU


4GB DDR4 RAM


Intel HD Graphics 620


1TB HDD


2020. okt. 1. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig a kétszer ilyen erős Lenovo Gamer laptopomon 2-3 perc volt a Win10 bootolása.


Nekem az SSD mentette meg a gépet. Azzal 2 másodperc alatt betölt az asztal nulláról. Nekem szerencsém volt, mert a gépemben van M2 SSD slot (ami jóval gyorsabb is, mint a SATA), így maradhatott mellette a vinyó.


256 GB-os SSD volt 40e. De egy 128-as elég, ha azon csak a rendszer van és a telepített cuccok.


Nézz uténa, hogya gépedben van e M2 slot. Meg a +4 GB RAM is jól jön. Bár a Win10 hivatalos memóriaigénye papíron 2GB, de igazából 8-al tökéletes.

2020. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne m2 slot, de erositsetek meg.
2020. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs benne M.2.


Két lehetőséged van:


1. Veszel egy SSD-t ami nem drága és beépíted a HDD helyére. A DVD-RW helyére pedig egy ODD RACK-be átszereled a HDD-t. Így marad bőven tárhely és villámgyors lesz a géped a mostanihoz képest.


2. Veszel egy SSD-t és kicseréled rá egy az egyben a HDD-t amit meg egy USB 3.0-s házba beleteszel és használod mint külső merevlemez.


Költségeid:

240GB olcsóbb SSD kb: 12000 Ft

USB rack: kb 3500 Ft

ODD rack: kb 3500 Ft

2020. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az SSD drága, egyébként is sose szedtem szét egy laptopot sem, inkább szakemberre bízom a RAM behelyezését is. Kényes dolog szétszedni majd összerakni.
2020. okt. 1. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:

A RAM semmit sem fog segíteni. (Csak mondom)


A Memória pedig egy árban van az SSD-vel. (120GB-s biztosan)


De csináld csak amit akarsz és ne hallgass olyanra aki több száz ilyet csinált már.

2020. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre ramot akarok, a win 10 nagyon szereti. A többit majd meglátom.
2020. okt. 1. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
A Win10 a merevlemezt szereti, megzabálni. A RAM-tól semmit nem fog gyorsulni.
2020. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ram is kell, a 4GB szukos. De a HDD-n nem sokat segit. Plane, ha a swapkezelest ugy hagyod, meg lassulni is fog, mert a tobb ram miatt nagyobb lesz a swap is. Ha meg visszakorlatozod, elobb-utobb keves lesz a 8GB, tehat megtobb fog kelleni.
2020. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eredetileg linux mintet használtam majdnem egy évig, az gyors volt, csak aztán elkezdett szaggatni a linux, ezért váltottam win10-re, ez nem szaggat.
2020. okt. 1. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!