Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1TB -os 5400 ford. számú...

1TB -os 5400 ford. számú HDD-n a Windows 10 vagy pl. a Linux Mint lesz a gyorsabb rendszer?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A Linux.
2020. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
79%
Szerintem is a Linux. A Windows 10 híres arról, hogy nagyon terheli a háttértárat. Ezért Windows 10 -hez nagyon ajánlott egy SSD.
2020. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyik lassabb lesz mint a másik..

Minek szivatod magad..?

2020. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Úgy fogalmaznék, hogy a Linux rendesen működik HDD-ről, a Windows meg szenved rajta.
2020. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Azért ne hagyjuk figyelmen kívül a lényeget: Linux Mint.

Ami azért nem éppen a pehelysúlyúságáról híres.

Viszont a Linuxos rendszereknek úgy általában megvan az az előnye, hogy csak azt telepíted amit akarsz, nem pazarolva erőforrást felesleges dolgokra. Illetve a frissítéseket is lehetőséged van nem megtenni.

2020. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha még a vm.swappiness-t is beállítod 1-re, akkor még lapozni is alig fog.
2020. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

NEM RAM-ból van neki 1TB..!

Lehet h csak 2 GB ramja van. ;)

A böngésző meg cachelni fogja a sokszáz temp filet, scriptet, css jawa, stb..

Nem az oprendszer lesz lassúú hanem minden más.

2020. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4GB DDR4 RAM-om van!
2020. okt. 2. 19:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Core-i3-as procival
2020. okt. 2. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Én eddig nem beszéltem a RAM-ról, nem értem, miért hoztátok fel. Azt írtam, a vm.swappiness állítsa be 1-re, így kevésbé érez hajlamot a kernel a lapozásra. Ez főleg akkor javít a rendszer teljesítményén, ha HDD van alatta, de még az SSD-nél is jóval gyorsabb a RAM.


Mert egyébként a swappiness alapértéke 60, ami alapvetően nem egy rossz érték, de ennek hatására a kernel sokat lapoz, és ez egy 5400-as diszken eléggé észrevehető lassulást okozhat. Ez a beállítás akkor jó, ha van egy viszonylag gyors diszked, mert így sok üres RAM-od lesz, amit a rendszer felhasználhat cache-nek, ami még gyorsítja is a rendszert.


A swappiness=10 is egy jó beállítás lehet, és ez még viszonylag biztonságos is. Hirtelen fellépő nagy RAM igény esetén sem fogja a kernel kilövöldözni a processzeket, inkább nekiáll ezerrel kilapozni mindent, amit tud.

A swappiness=1 már veszélyesebb, nagyobb az esély, hogy a kernel kilövi a kevésbé fontos folyamatokat, hogy RAM-ot nyerjen. A RAM disk cache szinte 0-ra redukálódik, de ilyen kevés RAM mellett amúgy sem tud sokat swappolni.

2020. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!