Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csinál az excel, ha több...

Mit csinál az excel, ha több adat van benne, mint amit le tud menteni? Figyelmeztet?

Figyelt kérdés
Mert ugye volt most gikszer az angol covid nyilvántartásban.. kb 16e fertőzött adata lett oda, mert nem mentette le az Excel.
2020. okt. 6. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az indoklás az volt, hogy elérték a program kapacitását? Csak mert a program utolsó verziójában 1,05 millió sor és 16,5 ezer oszlop van. Ha megszorzod a két számot, akkor kijön több mint 17 millió cella, ami feltölthető egyenként 255 karakterrel. Ha megtelne ekkora adatmennyiséggel a program, nyilván jelezne vagy nem lehetne több adatot bevinni, a mentésre ez még mindig nincs hatással.
2020. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na közben rákerestem:)

Ez az újabb magyarázat..

[link]

2020. okt. 6. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem a gond ott kezdődik, hogy mit keres ennyi adat egy excelben??? Falnak megyek az ilyentől.

A 65.000 is már sok volt egy excelhez. Ha 10.000-nél több sornyi adatról van szó, akkor azt minimum sqlite-ban vagy valami egyéb adatbáziskezelő rendszerben kell tárolni.

Komolyan nem is értem (még az elképzelést sem), hogy MIÉÉÉRT?!! Lassú, kezelhetetlen és nem erre lett kitalálva.

2020. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én se..:)

De vannak Excel mániások..

2020. okt. 6. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó, hát olyan tanár kollégám is volt, aki a tanmenetet, ami alapvetően egy szöveges dokumentum, Excelben tárolta. Mert hogy "van benne táblázat". Igen, tényleg van. Csak attól még az szövegszerkesztési feladat, és nem táblázatkezelési. De neki aztán mondhattam bármit. :D

Van az a mondás, hogy "ha kalapácsod van, mindent szögnek nézel". Ez a tipikus esete. Microsoft Excel. Azt ismeri, mást nem. Aztán jönnek az ilyen problémák. Adatbázis? Ugyan... Ahhoz már kellett volna némi szaktudás.

2020. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pontosan..

Meg ugye minek adatbáziskezelés, program? Ezzel is megoldható minden, főleg ha már megvettük és tudja..

Csak aztán rakd át hálózatba.., meg a beviteli hibák óriási lehetőségéről ne is beszéljünk, amikor a szöveges a mező, de számnak látszódik..vagy elcsúszott hivatkozások beszúrások miatt.

2020. okt. 7. 09:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amíg az MS is ezt erősíti az emberekben (sorok számának növelése), egyéb kiegészítők (solver, stb..) addig jogosan hihetik azt, hogy erre ez alkalmas. Pedig nem.


Sok dologra jó, pl felújításnál én ezzel számoltattam az anyagszükségletet és tök jó rugalmas eszköz volt erre a célra. Nem lehetett struktúrát adni az adatoknak, hiszen eltérő mértékegységek voltak, az egyiket darabra a másikat négyzetméterre kellett számolni, stb... szóval a rugalmasság az itt előny volt. Nem is volt sok adat, 30-40 sor összesen, meg 4 munkalap.

Erre találták ki.

Illetve még arra is jó, hogy egy nagy adathalmazt ha leszűrsz egy adatbázisban és a szűrt rekordokat kiexportálod, akkor további szűréseket tudsz benne csinálni egyszerűen. Erre is egészen használható: tehát ha a statisztikából lekérsz 1 napi adatot (mondjuk 300 sor) akkor azon még lehet szűréseket végezni.

Sőt, arra is jó, hogy napi jelentéseket ha e-mailben kell kiküldeni, akkor automatizáltan egy excelbe rakhatod azt a szintén pár száz (kezelhető mennyiségű) adatot.


Ezek még rendeltetésszerű használatoknak minősülnek. De a volt cégemnél is a marketingen volt pár idióta aki minden adatot excelben kért tőlünk (IT) és órákba telt elmagyarázni nekik, hogy a 500-600e sort NEM FOGOM xlsx-be belepakolni még akkor sem, ha ennek elvileg nincs technikai korlátja. Egyszerűen nem fért bele a fejükbe, hogy nem véletlenül használunk adatbázisszervert, mert ha elég lenne memóriában és CPU-ban a statisztikákhoz egy mezei irodai gép, akkor nem vett volna az üzemeltetés IBM "szekrényeket".

2020. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!