Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem? Az ubuntu...

Hogyan telepítsem? Az ubuntu nevű ingyenes operációs rendszerről lenne szó. Le lehet tölteni az oldalról, amit meg is tettem kétszer is.32 bites illetve DVD 32 bitest, jó lenne tudni mi a különbség köztük. Tovább lenn.

Figyelt kérdés
Iso fájlban jön le, tehát az iso fájlt írjam ki vagy a iso fájl tartalmát? A másik, hogy én kiírtam DVD-re az iso tartalmát, de nem bootolt róla a gép... Most körülbelül itt tartok, szóval ha lehet írjatok le nekem a telepítés menetét, s hogy hogyan mit merre mikor! Mivel nem szoktam játszani tökéletes lesz nekem ez a rendszer. Windowst teljesen el akarom tüntetni a gépemről, újra akarom telepíteni a gépem ától cettig.
2010. aug. 8. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iso fájlnak a tartalmát kell kiírni, a legtöbb író program képes erre (esetleg CD kép kiírása néven keresd), vagy ha a tied nem, akkor Daemon tools-ba tedd be, és CD íráskor forrásnak azt add meg.

Ha kiírtad de nem bootol róla, akkor a boot sorrendet kell átállítani a BIOS-ban, a BIOS-ba általában del gomb megnyomásával (a számítógép indulásakor) lehet belépni, mivel minden BIOS egy kicsit eltérő, pontosan nem tudom megmondani, hol keresd, a lényeg, hogy lesz ott Hard Disk CD/DVD..., a Hard Disk helyett elsődlegesként a CD-t tedd (másodikként a merevlemezt).

A telepítés igen egyszerű, pár lépésből áll grafikus felületen, mivel magyarul is lehet telepíteni, csak követned kell az utasításokat, a particionálás lépésnél, mivel teljesen le akarsz törölni mindent (ha jól értelmezem), jelöld be, hogy a teljes lemez felhasználása, akkor törölni fogja a többi partíciót, és létrehoz egy újat, amin az Ubuntu lesz.

2010. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A telepítés menete:

[link]


Itt találsz linket arra vonatkozóan, hogy hogy tudod kiírni az ISO fájlt CD-re.


Miután kiírtad a képfájlt, el kell érned, hogy a számítógép CD-ről bootoljon. A fent linkelt dokumentáció BIOS beállításokat említ, viszont a mai számítógépek nagyrészén nem kell a BIOS beállításokhoz nyúlni ahhoz, hogy CD-ről tudjunk bootolni.


Ahogy bekapcsolod a gépet, meg szokott jelenni néhány felirat, ezek adnak információt arról, hogy mely gombok segítségével tudsz belépni a BIOS beállításokba, illetve mely gombbal tudod behozni a boot menüt (az én esetemben ezek F2, és F8).


Ahogy elindul a számítógép, kezdd el nyomogatni azt a gombot, ami a boot menühöz tartozik. Pár másodperc múlva megjelenik egy menü, ahol ki tudod választani a DVD meghajtót. Leütöd az entert, és a fent linkelt dokumentációs oldal útmutatása alapján fel tudod telepíteni a rendszert.

2010. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen rendesek vagytok! mindenkinek ment a zöld :)
2010. aug. 8. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a fentieket akartam tanácsolni, úgyhogy lécci nekem is zöldet :)
2010. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírja a géped a 64 bitest, akkor ajánlom azt. :) Ez nem Windows, itt szinte minden programnak van 64bites változata is.
2010. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]

ez a hiba fogad, s köszönöm a 32 bites megteszi

2010. aug. 9. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!