Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan adom össze...

Anakreon kérdése:

Excelben hogyan adom össze ezeket? Többi lent...

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnék segtséget kérni a következő problémában.

Van egy oszlop legyen "A". Ebben az oszloban minden cellában egy zárójelben lévő szám van fixen, akár több sorban is ugyan az, utánna meg mindig valamilyen szöveg ugyanazon cellán belül. A "B" oszlopban pedig számok vannak, így az (1),(2)stb ... sorokhoz tartozik egy szám a B oszlopba.

pl.


A oszlop

(1) valami

(1) valami megint

(2) ez is valami

(2) zzzz

(3) és igy tovább


B oszlop

0,3

0,2

1

0,4

2


Tehát a (1) hez tartozó számokat összegezném, a (2) hez tartozó számokat ugyancsak és így tovább.


Hogy tudnám ezt megoldani?

válaszokat előre is köszönöm.



2020. okt. 16. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Excel számokkal tud számolni, szöveggel nem.

A zárójelben lévő számokat ki kell venni az A cellából és tedd elé, így azokban a cellákban már csak számok lesznek, úgy számolod, ahogy akarod.

2020. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem figyelsz oda az informatikaórán, azt hiszem ezt kb általános iskola 6-7-dik osztályában veszik...


Itt van egy lehetséges megoldás a válaszra:

[link]


Itt meg egy másik:

[link]

2020. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

Ez nekem is eszembe jutott, de ez sajnos nem jó megoldás. Rengeteg sorról van szó, akár sokadik zárójeles értékig is elmegy az A oszlop. Ennek az lenne a lényege, hogy ez a táblázat az adott formulába beillesztve kiszűrje ezeket, tehát a (1) zárójelesek (amik összevissza lehetnek a táblázatban) melletti értékek összegére van szükségem, csak ugye ez a (1), (2) stb... egy karatersorozat része egy cellán belül. Köszi válaszod :)


2. válaszoló

Ebbe az esetben a szum függvény önmagában nem elegendő, lehet kicsit rosszul fogalmaztam vagy nem tudom, de sajnos nem értetted a kérdésem. :)

Ui.: Te Tényleg rögtön azt feltételezed egy ilyen kérdésnél hogy nemtudnak összeadni excelben emberek? :D

2020. okt. 16. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szumha..

[link]

2020. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló

Szerintem is valami hasonló a dolog próbálkoztam ezzel is, csakhogy az A cellában lévő karaktersorozatból kéne kiszedni a kritériumot, vagyis a számokat amiket az előbb részleteztem. Na ennek a módját nemtudom hogy kell :)

De köszi a válaszodat. :)

2020. okt. 16. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a szumha a gond, hanem az, hogy eleve rosszul vannak így az adatok.

Beszúrnék új oszlopot A elé, így az új A oszlopba vagy kézzel vagy ezzel a képlettel vinném át az adatokat (kiszedi a zárójelek közül a szöveget és számmá alakítja)

=ÉRTÉK(KÖZÉP(B1;2;SZÖVEG.KERES(")";B1;1)-2))


Ezek után működik a suumha. ahol erre az oszlopra adod meg a feltételt..


Vagy akár kimutatást/részösszeget csinálsz ezen oszlop szerint csoportosítva..

2020. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3: Általában tapasztalatból írom, amit írok. Szóval te legyél büszke, hogy tudsz összeadni... :-)


Mellesleg miért nem írsz rá egy makrót? Ha már annyira ott vagy szeren? :-)


Amit nem lehet megcsinálni a beépített fügvényekkel, arra írni szoktunk egy VB Scriptet...

2020. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!