Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntura milyen vírusirtó van?

Ubuntura milyen vírusirtó van?

Figyelt kérdés
Kerestem, de mindig egy másik program kell a nod és avasthoz, viszont én nem értem mit kell csinálni...

2020. okt. 24. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Linuxra nem "kell" annyira vírusirtó - kevésbé van kitéve vírusfertőzésnek, mert a Linuxos vírusok vannak, de csak kevesen:

[link]


2. Ennek ellenére elérhetőek Linuxon futó vírusirtók - a hivatalos oldalukról:

* [link] - általában ez elérhető a gyári csomagtárolóból is

* [link]

* [link]

* [link] - ez vállalatok számára van

* [link] - ez is

* [link] - meg ez is

2020. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Például ClamAV, de alapvetően nincs rá szükség, hacsak nem Windowsos gépeket akarsz vele védeni (véletlenül se tudj átvinni vírusos fájlokat).
2020. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az elővigyázatosság sosem árt, nem igaz, hogy Linuxra ne lennének kártékony szoftverek, csak mondjuk ezek mennyisége elenyésző töredéke a Windowsra megjelent kártevőknek. Másrészt meg Linuxon felépítéséből adódóan jóval nehezebben terjednek a kárékony szoftverek. Ugyanis nincs az a idétlen szokás, hogy a sima felhasználót is rendszergazda fiókba erőltetik (mondjuk ebben nem csak a MS a ludas, hanem a sok inkompetens fejlesztő is, akik zsigerből úgy írják meg a szoftvereiket, hogy csak rendszergazda jogokkal fusson...), így ha egy kártevő netán be is jut, nem tudja a rendszer egészét megfertőzni; Linuxon nincsenek elrejtett zugok a registríben, ahová el lehet rejteni az automatikusan induló kártevőket (eleve a registry nevű agyrém sincs); és a futó folyamatok közül könnyűszerrel ki lehet iktatni azt, amelyik nem kívánatos.

De én azért nagyobb biztonságban érzem magam, ha a ClamAV fent van a gépen. ;)

2020. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
33%

A Linux disztribúciók piaci részesedése 2-3% szokott lenni:

[link]


Ez nem az a mennyiség, amiért megérné rá vírusokat írni. Ha lenne legalább 10%, akkor nyugi lenne vírus is dögivel . Nyilván szerver oldalon sokkal jobban használják, de azoknál meg arra specifikus vírusokkal próbálkoznak, ami otthoni felhasználók gépeit nem fertőzi meg. Ergo felesleges vírusírtóval terhelned a géped.

2020. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
majdnemhogy felesleges a virusirto de ha annyira felsz akkor clamav es nyugodt lehetsz
2020. nov. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!