Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Senki nem jelentette még fel...

Senki nem jelentette még fel a Microsoft-ot az Edge böngészője miatt?

Figyelt kérdés
Minden egyes Windows frissítésnél automatikusan, agresszívan újratelepül, ráadásul egyre eltávolíthatatlanabb. Még az elején a vezérlőpultból lehetett törölni, utána már csak a CCleanerrel, majd következőre az is hibát írt ki rá, és most ott tartok, hogy csak a Revo Uninstaller tudja letörölni...

2020. okt. 26. 07:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem muszáj használni a windowst.


A frissítés mánia idegesítőbb.


Beállítom hogy ne töltsön semmit, mert forgalmi díjas, (amúgy nem) aztán azt veszem észre hogy belassul a net mert tölti a hülyeségét.


Visszarakom inkább a 7-et, azon is megy minden.

2020. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy nem muszáj használni, de aki használja, annak azért vannak bizonyos jogai (szerintem).

Mellesleg a legnagyobb probléma, hogy a Windows mellett nincs egy alternatív operációsrendszer, ami azt tudná, mint a Windows, csak kevésbé agresszíven. Igen, tudom, Linux... (fúj). Az sajnos nem egy Windows alternatíva.

Meglepő, hogy hosszú évek óta senki nem gondolt arra, hogy össze lehetne dobni egy Windows-szerű oprendszert, ami egy kalap alá hozná a Linux és a Windows előnyeit mindezt úgy, hogy minden futtatható legyen rajta, ami egy Windows környezetben.

2020. okt. 26. 08:16
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Miért jelentené fel bárki is a Microsoftot?

A Microsoft tulajdonában áll a Windows is, és az Edge böngésző is. Azt csinál velük, amit akar.

A felhasználó pedig nincs kényszerítve a Windows használatára.

2020. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#3: továbbra is azt mondom, hogy a felhasználónak is vannak jogai. Eldöntheti, hogy használja, vagy nem használja, de ha használja, akkor létrejön egy megállapodás, amiben a Microsoft vállalja, hogy nem károsítja meg a felhasználót, stb., stb.

Lásd, ha bemész pl. a mekibe: felvesznek a kamerák. Ha nincs kifüggesztve adatkezelési tájékoztató, akkor háboroghatsz, hogy mi jogon vesznek fel. De akkor is háboroghatsz, ha szerinted megsértették a személyiségi jogaidat. Rá lehet mondani, hogy senki nem kötelezett arra, hogy a mekibe járj, de maga a meki vagy a bíróság nem mondhatja ezt, mert te oda mész, ahova akarsz, nekik kell megfelelni a fogyasztó felé.

2020. okt. 26. 08:32
 5/27 anonim ***** válasza:
69%

De, a Linux nagyon is működőképes alternatíva, attól függetlenül, hogy te kizárólag a Windowsról vagy hajlandó tudomást venni.

Ja, igen, nem Windowsnak hívják, és nem egy 2 perc alatt megrajzolható stilizált ablak a logója, meg nem Microsoft Wordnek hívják az alapértelmezett szövegszerkesztőjét, de ha az embernek sikerül túllépnie ezen az óriási traumán, akkor rájön, hogy egy jobb rendszert kap, mint a Windows. Mondom ezt úgy, hogy tegnap például videót vágtam, játszottam, Netflixen filmet néztem, meg Twitchen streameltem. Linux alól természetesen. Persze, biztos van olyan, kb. a felhasználók 0,01%-át érintő szakterület, amihez olyan célszoftver kell, amit csak Windowsra adtak ki. (Mint ahogy van olyan célszoftver is, amit csak Linuxra adtak ki. Sőt, a munkahelyemen van egy MS-DOS gép is, mert van egy szoftver, ami csak azon hajlandó futni.) De ha ezeket az extrém kivételeket mellőzzük, akkor igazából minden csak megszokás kérdése. Igen, ha te azt várod, hogy majd Windows Media Playerrel hallgasd a zenéidet, és Microsoft Word 2019-ben szerkeszd a dokumentumaidat, meg persze a Start menü legyen kicsempézve, akkor a büdös életbe' nem fogsz alternatívát találni. De ha mondjuk hajlandó vagy elfogadni, hogy a LibreOffice is ugyanarra használható, mint a Microsoft Office, sőt, még stabilabb is annál, és kiismered, hogy melyik szoftver mire való, akkor hamar rájössz, hogy egy jobb rendszert kaptál. Én 2 éve tértem át végleg, és egyáltalán nem hiányzik a Microsoftos világ. Nincsenek a Windowsnál oly megszokott összeomlások, nem kell vírusoktól rettegnem, nem zabálja az erőforrásokat a gépem, akkor frissíthetem, amikor kedvem tartja (és nem kell attól rettegni, hogy vajon mit barmol el a frissítés), és persze nem kell aktivációkkal, meg licencekkel szopnom, hiszen majdnem minden - a komolyabb játékokon kívül - tök ingyen van.

Ha meg netán tényleg valamilyen Windowsra írt szoftvert kell futtatnom, arra ott a Wine. Bár ez is csak pár játékot érint, mert amúgy mindenre van natív Linuxos megoldás. Csak le kell venni az ablakos szemellenzőt. ;)


Egyébként pedig az igazság az itt felvonultatott két vélemény között van. Igen, a felhasználóknak is vannak jogai, de ahhoz nincs joga, hogy egy tőle független vállalat magánügyeibe beleszóljon. Az pedig - egészen addig, ameddig azzal valamilyen jogszabályt nem sért - a vállalat magánügye, hogy a termékét hogyan készíti el. Toporzékolhatnék én a helyi pékség előtt, hogy márpedig 10%-kal több sajtot tegyenek a sajtos kiflire, mert hát nekem jogaim vannak, semmire nem mennék vele. Persze, ha ezt a vásárlók 90%-a egybehangzóan követelné, akkor lehetne hatása, de nem azért, mert bármi jogom van beleszólni, hanem azért, mert ők sem akarnak keresztbe tenni azoknak, akikből tulajdonképpen megélnek. A Microsoftnál ez annyiban más, hogy szinte monoipolhelyzetben vannak. Technikailag nem, de tudják ők is nagyon jól, hogy egy átlagos Windows felhasználó inkább az ürüléket is engedi, hogy letolják a torkán, de semmiképp nem hagyná el a kedvenc (?) szoftvervállalatát. Mert tájékozatlan, nem ismer alternatívát, vagy ha hallott is róla, esélyt sem adott megismerni, és fél bármi mást kipróbálni.

A vállalatnak a joga, hogy a termékeivel kapcsolatban döntést hozzon. Kivéve, ha ez törvényellenes. A pékség sem dönthet úgy, hogy holnaptól ciánt tesz a sajtos kiflibe, mert azzal komoly bűncselekményt követne el. Ez esetben a törvény magasabb szintet képvisel, mint a saját termékkel kapcsolatos döntési joga. Ezért is állt a bál anno a Microsoft körül, amiért mindenkire ráerőltette az Explorert. Ja, hogy ez a mostani helyzet nagyon hajaz arra? Igen. Csakhogy azóta a Microsoft jócskán növelte a befolyását. Egy éve lehetett kb., hogy a Microsoft sérelmezte, hogy vizsgálódnak náluk, erre a kedvükért gyorsan törvényt nódosítottak, hogy ilyen a jövőben ne forduljon elő. Most akkor miről beszélünk?

De mint mondtam, jogi toporzékolás helyett ott a lehetőség, hogy ne használd a termékeiket. Van jópár alternatíva - nem csak a Linux; létezik FreeBSD, Haiku, ReactOS, ArcaOS, Android -, csak rajtad múlik, hogy élsz-e a szabad választás jogával, vagy örök hűséget fogadsz-e a Microsofttal. Utóbbi esetben viszont törődj bele, hogy nem te hordod majd a nadrágot.

2020. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%

"Igen, tudom, Linux... (fúj). Az sajnos nem egy Windows alternatíva."

Pedig de. Mondd már el, mi az, amit a Linux nem tud, de a Windows igen? Van pár ilyen dolog, csak kíváncsi vagyok, neked miért nem felel meg a Linux.


"Meglepő, hogy hosszú évek óta senki nem gondolt arra, hogy össze lehetne dobni egy Windows-szerű oprendszert, ami egy kalap alá hozná a Linux és a Windows előnyeit mindezt úgy, hogy minden futtatható legyen rajta, ami egy Windows környezetben."

Pedig de. Ott a Wine, amivel nagyon sok Windows program gond nélkül fut Linuxon. De amúgy mit jelent nálad az, hogy Windows-szerű? Nézzen ki úgy? Az megoldható. Működnjönk minden klikkeléssel? Ma már a modern disztróknál működik. Legyen olyan idegesító, mint a Windows? Ja, nem pont azt nem akarod... :D

2020. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem a Microsoft-ot hanem a Gooogle-t jelentették fel a Chrome egyeduralma és agresszivitása miatt.

Az Edge-vel semmi gond. De használhatsz IE-t is ha akarsz.

2020. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Jaj ne egy linux fanatikus.


"hiszen majdnem minden - a komolyabb játékokon kívül - tök ingyen van."


A komolyabb játékokat nem adják ki linuxra, mert a kutyát se érdekli a linux. Valami hülyegyerek összerakta a garázsban te meg úgy beszélsz róla mintha egy teljes értékű oprendszer lenne.

A wine csak egy szar gyenge teljesítményű kis emulátor, alig van olyan játék amivel működik.

Egy 20 éves exe fájlt biztos elindít, fele akkora teljesítménnyel.


Honnan tudod hogy nincs benne vírus? 100 féle linux létezik, nyilván meg se próbálnak adatot lopni.


Windows se omlik össze, nekem beton stabil, mindent elfuttat éd kb 10000000x több cucc van rá mert senkinek se éri meg linuxra fejleszteni.


Fogd már fel hogy a linux egy használhatatlan szar aminek 1000x annyi baja van mint a windowsnak.

Ne hasonlíts már egy dollármilliós céget egy szar kis ingyenes rendszerhez.


Oké megy rajta a firefox meg van szövegszerkesztő.


Erre jó csak másra nem.


Meg arra hogy hülyék a linuxra verjék magukat, hogy ők mekkora infósok a buta windowsosokhoz képest.


A linuxot kb a felhasználók 1-2 százaléka használja, mindenki hülye csak te vagy helikopter ugye.

2020. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

"úgy, hogy minden futtatható legyen rajta, ami egy Windows környezetben - Pedig de. Ott a Wine"


Pl a legújabb idei 3D játékok is ugyanúgy hozzák a 99 fps sebességet mint win alatt.


Na jó, nem kell ablakban, elég full képernyőn.. ;-)

2020. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Eléggé eltértünk már a témától.. de:

#5: végigolvastam, és hát bocs, de nem adok igazat :D Gyűlölöm a Linuxot, mondom ezt úgy, hogy használtam már hosszabb távon is, és nem győzött meg. Ha nem is tetszik, de az oprendszerek istene a Windows: mindent arra fejlesztenek, és ja, nem kell trükközgetni, hogyan futtassak rajta valamit, mert fut. A LibreOffice is egy raklap szartalicska (mellékesen). Nem azért, mert Office, meg Windows fan vagyok, hanem azért, mert ezek javarészt felhasználóbarát fejlesztések.

A pékséges példád meg nem túl korrekt... lehet nem érted a problémát: nem az a bajom, ahogy az Edge össze van rakva, nem is érdekel, hanem az, hogy ezt, amit összeraktak, ráerőltetik a felhasználóra. Pékségnél maradva: mint ha összedobnának valami ehetetlen szart, amit nem akarsz megvenni, de minden vásárlás alkalmával belecsempésznék a szatyrodba, és rá akarnának beszélni, hogy a túrós bukta helyett ezt vedd meg, mert ez sokkal jobb, sőt, már az eladó automatikusan ezt adná neked akkor is, ha nem azt kéred.


#6: a Linux nem tud teljeskörűen felhasználóbarát lenni, 'mindenhez' valahogy trükközni kell rajta, és nem Linuxra írnak programokat elsődlegesen.

Bármi programot keresel, az Windows-on két kattintással megoldható, Linux-on max akkor, ha szerencséd van. Az ingyenes alkalmazások nagy része pedig alkalmatlan komplexebb feladatok ellátására (Lásd az előbb emlegetett Libre Office). Nem beszélve arról, hogy vállalati környezetben kliensként(!) alkalmatlan, mert a munkahelyemen sem lenne megoldható a könyvelő, és egyéb szakmai programok Linuxon történő, problémamentes futtatása.

Nagyjából ezek a fő problémáim. Ha ugyanúgy nézne ki, mint a Windows, akkor is haszontalannak tartanám, hacsak nem szervergépnek van beüzemelve, mert arra viszont tökéletes.

A Wine jó érv minden Linuxosnak, de ez egy kényszeralternatív Linux app, semmi köze egy új oprendszerhez. Mellesleg, ha képben vagy, hogy miért jobb a Linux a Windowsnál, és miért rosszabb a másik az egyiknél, akkor tudod, miről beszélek. Nem a külsőségek határozzák meg egy oprendszer működőképességét.

2020. okt. 26. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!