Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy kicsit profibb rajzolo...

Egy kicsit profibb rajzolo programot keres. Ajanlasokat kerhetek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gimp
2020. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:
36%

Ha ezt a kérdést én tettem volna fel, akkor leírtam volna hogy miféle rajzoló programot szeretnék.


Mert nem mindegy hogy nyomtatott áramköri tervrajzot, kapcsolási rajzot, gépészeti rajzot, épület tervrajzot, fénykép és egyéb pixeles kép retusálásra alkalmas programot, vagy vektoros általános célú programot akarsz.

2020. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

A neve alapján csak sima rajzolásra kell neki, kettes.


FireAlpaca (ingyenes)

Paint Tool SAI (lekalózkodható)

PhotoShop (fizetős)

2020. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha "festeni" akarsz ott van példának okáért a Krita: [link]

Ha szabadon méretezhető "rajzolt" logókat, ikonokat, ábrákat, akkor ott az Inkscape: [link]

2020. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:

"A neve alapján csak sima rajzolásra kell neki, kettes."


Én "sima" rajzolásra használok pixeles és vektoros rajolóprogramot is.

2020. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:

@17:40: Jó-jó, de te emlegettél mindenféle egzotikumot, a megjegyzés nyilván arra vonatkozott.


@Kérdező: A többiek nagyjából felsoroltak minden, amit én is ajánlottam volna. Megtoldom a Paint.NET programmal...

[link]

...illetve, mivel belefér, hogy a nem éppen szigorúan definiált „egy kicsit profibb” csak a semmirevaló Paint meghaladásának szándékát jelenti, javaslom a Phoxo nevű kezdőszintű, de használható kis progit:

[link]

Ha általános képszerkesztés helyett kifejezetten rajzolgatni szeretnél, mintha ceruzával-tollal-ecsettel dolgoznál, kitűnő és egyszerűen kezelhető a MyPaint:

[link]

Persze, akkor igazán kényelmes vele a munka, ha digitalizáló táblával használod, de ez általában a többire is érvényes.

2020. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:

"Jó-jó, de te emlegettél mindenféle egzotikumot"


Egzotikumot? Nap mint nap használok ilyeneket.

Nyilván van aki nem. Nyilván van aki semmilyen rajzoló programot nem használ. A messzemenő feltételezések nagy tévedésekhez vezethetnek. Igyekszem kerülni ezeket. Ezért válaszoltam úgy hogy a kérdezőtő több információt adjon. De "boldog lány" nem méltatott ilyesmire így a találgatások morzsáit kénytelen csipegetni.

Ha ezzel beéri, akkor gond egy szál se.

2020. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:

„nyomtatott áramköri tervrajzot, kapcsolási rajzot, gépészeti rajzot, épület tervrajzot”


Ezeket tituláltam én egzotikumnak, ha egyébként mélységesen egyetértek is veled abban, hogy sosem árt tisztázni az egyértelműnek vélt probléma lehetséges aspektusait. Ugyanakkor osztom a kolléga előítéleteit is, és a csajoska nicket meg a pongyola kérdést bajosan tudnám a fenti területekkel fedésbe hozni, mint ahogyan az is meghökkentene, ha folyamatábra-, szabásminta-, röppálya- vagy csapadéktérkép-rajzolásról lenne szó. Megengedem, a „sima rajzolás” kifejezés sem a definiálás magasiskolája, de a lelkem rezdülései azt súgják, hogy Kérdező elégedett lehet a javaslatokkal. Általános célokra jó programokat kapott, már csak rajta múlik, mihez kezd velük. Remélem, nem mangához...

2020. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Digitalis rajztablam van, igen csak kezdo rajz tabla de en ugy vagyok vele h a programnak kell jobbnak lennie

Szeretnek minel kidolgozottab munkakat elkesziteni

2020. okt. 29. 22:47
 10/12 tabaki ***** válasza:
Kezdd a MyPainttel. Gyorsan kitapasztalható, elég jól adja a valódi rajzeszközök illúzióját, és természetesen rétegeket is kezel, mint egyébként az összes ajánlott program. Ez utóbbi nagyon hasznos és fontos lehetőség, élj vele.
2020. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!