Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szegmentálási hibával (Ubuntu...

KmsRys kérdése:

Szegmentálási hibával (Ubuntu 20.04.1 LTS) mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

Van ez a Hard Disk Sentinel, ami Linuxon konzol alapú, de sajnos ahelyett, hogy kiírná, hogy kb. hány napig fog még "élni" a lemez, inkább azt adja be, hogy Szegmentálási hiba.


Itt egy képernyőkép a pontos hibajelenségről: [link]


Ezzel lehetne kezdeni valamit? Tudtommal ez nem a program hibája, hanem az operációs rendszeré. Igazából azt se bánom, ha valaki javasol egy hasonló programot (én nem találtam) akár terminálost, akár grafikusat, csak annyi a lényeg, hogy tudni szeretném, hogy milyen állapotban van a merevlemez, ilyen becsült értékekkel (pl. hány napja van még hátra a lemeznek).



2020. nov. 3. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

A szegmentálási hiba az aztán az égvilágon bármi is lehet. Megfelelő verziót töltöttél le?


Smartctl amúgy nem jó?

2020. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lépj be abba a könyvtárba ahol van és onnan indítsd el.
2020. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

grafikus program alapból fent van.

Disks vagy lemezek néven találod,és így néz ki:

[link]

2020. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1# a smartctl nekem nem írja ki, hogy mennyi a becsült hátralevő élettartam. Vagy csak én nem csináltam jól valamit?


sudo smartctl -i /dev/sda

smartctl 7.1 2019-12-30 r5022 [x86_64-linux-5.4.0-52-generic] (local build)

Copyright (C) 2002-19, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org


=== START OF INFORMATION SECTION ===

Model Family: Seagate Barracuda 7200.14 (AF)

Device Model: ST500DM002-1BD142

Serial Number: S2ASH4Z2

LU WWN Device Id: 5 000c50 0746b957f

Firmware Version: HP73

User Capacity: 500.107.862.016 bytes [500 GB]

Sector Sizes: 512 bytes logical, 4096 bytes physical

Rotation Rate: 7200 rpm

Device is: In smartctl database [for details use: -P show]

ATA Version is: ATA8-ACS T13/1699-D revision 4

SATA Version is: SATA 3.0, 6.0 Gb/s (current: 3.0 Gb/s)

Local Time is: Tue Nov 3 15:18:27 2020 CET

SMART support is: Available - device has SMART capability.

SMART support is: Enabled

2020. nov. 3. 15:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal ez nem a program hibája, hanem az operációs rendszeré."

Rosszul tudod, ez pont, hogy a program hibája.

Szegmentálási hiba leggyakrabban akkor keletkezik, ha a program egy számára tiltott memóriaterületre szeretne írni.

[link]

Ilyenkor a rendszer kilövi a programot, a fentebb említett hibajelzéssel.

A közvetett kiváltó oka persze nem feltétlenül programhiba. Olyankor is előfordulhat, ha nem a rendszernem megfelelő architektúrájú változatot töltöd le. A rendszer megpróbálná futtatni, de az architektúrák különbözősége miatt nagyon hamar nem megengedett helyekre szeretne nyúkálni, így a rendszer egyből kilövi. De ritkább esetben egy inkompatibilis összetevő is okozhatja. Például egy library (függvénykönyvtár) régebbi (vagy éppenséggel az újabb) verziója olyan módon tér el a program által használni kívánt verziótól, hogy az bizonyos esetekben rossz memóriacímre akarna írni, és így is segfault lesz az eredmény.

A teendők/kérdések:

- jó architektúrát töltöttél le? x64-es rendszeren x64-est (amd64), és nem véletlenül arm64-et? Vagy ha 32 bites rendszert használsz, akkor nem véletlenül 64 bites verziót töltöttél le?

- Kompatibilis az adott kiadás adott verziójával?

Milyen Linux kiadást használsz? Csak mert úgy látom, KDE alapút, amit ma az elterjedtebbek közül talán csak az OpenSUSE használ alapértelmezetten. Azzal pedig újabban elég gyakran vannak problémák. Nem akarom szidni, mert SuSE-n tanultam emg Linuxozni, de a realitás az, hogy már rég megkopott az egykori dicsősége.

2020. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, figyelmetlen voltam, írtad, hogy Ubuntu.. az utolsó bekezdésemet hagyd figyelmen kívül!
2020. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3# a Disks valóban fenn van alapból, de az hol írja, hogy hány nap a becsült hátralevő élettartam?
2020. nov. 3. 15:28
 8/16 A kérdező kommentje:
6# igen, Ubuntu, csak nem tetszett a GNOME, ezért KDE Plasmát használok.
2020. nov. 3. 15:29
 9/16 A kérdező kommentje:
És x64-es a program.
2020. nov. 3. 15:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

32 vagy 64 bites rendszerről van szó?

Mert 32 bites rendszeren a 64 bites program - illetve vice versa a 64 bites rendszeren a 32 bites - nem fog futni.


Illetve ahogy látom a 0.17-es verziót használsz - van újabb (64 bites verzió):

[link]

(32 bites verzió):

[link]

ezt gunzippal kicsomagolod, a kicsomagolt binárisnak adsz futtatási jogot, majd futtatod.


Alternatívának ott a parancssoros smartmontools illetve az előbbi GUI-s felülete, a GSmartControl - mindkettő elérhető a gyári csomagtárolóból.

2020. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!