Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megnézni, hogy...

Hogyan lehet megnézni, hogy adott meghajtón mi foglalja el a legnagyobb helyet, és annak/azoknak a fájloknak/mappáknak a helyét?

Figyelt kérdés
A C meghajtóm tele van lassan, úgy, hogy a 250 GB-s SSD-re telepítve van kb 8 program, amik összesen ha elérik a 20 gb-t. Sejtésem szerint cache ürítés kell, de kíváncsi vagyok, hogy mi, és hol foglal el ennyit, mert lassan használhatatlan a számítógépem. Ha ebben adtok tanácsokat, azt megköszönöm! Üdv

2020. nov. 4. 10:30
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Total Commaderbe: Alt + Shift + Enter


És kiírja melyik mappába mennyi adat van.


Amúgy ha régen nem telepítetted újra a rendszert, érdemes törölni visszaállítási pontokat. Azzal rengeteg hely felszakítható.

Futtasd a lemezkarbantartót.

2020. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy tele van a meghajtóm, és nem tudom, hogy miért. Ezt szeretném kideríteni, hogy mi és hol foglal el sok helyet, de ha egyenként végigmegyek a mappákon, akkor az intézőben is meg tudom nézni. Köszi a választ!
2020. nov. 4. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Programokon kívül semmit se tegyél rendszermeghajtóra, ha jót akarsz...

WinDirStat, vagy amit írtak a Totalcommander-rel kapcsolatban.

Kezdj el rendet tenni és a c: meghajtón a rendszeren, programokon kívül semmi se legyen.

2020. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
SSD-ről futtatom a képszerkesztő és dizájner szoftverek caheját a feldolgozási sebesség miatt.
2020. nov. 4. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet temp fájlok foglalnak sok helyet, lemezkarbantartóval nézd meg.
2020. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!