Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra vagy virtuális Windows...

KmsRys kérdése:

Linuxra vagy virtuális Windows 7-re rá lehet-e tenni a Microsoft Office 2016-ot?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: tanuló vagyok, távoktatásban. És sajnos pont Microsoft Office-os feladatokat kapok, Ubuntu felhasználó létemre... Próbáltam "trükközni" a LibreOffice-szal, de sajnos nem igazán mehet ez így tovább. Egy olyan programban dolgozni, amit nem tanítanak, ráadásul mivel a másikat tanítják, ezért igencsak nehéz dolgom van. Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha majd egyszer bemegyek a suliba, leülök a gép elé, és rádöbbenek, hogy ez nem az a program, amivel én csináltam, és addigra teljesen elfelejtem a Microsoft Office használatát? Mert ha még csak annyi lenne, hogy elég egy dokumentumot csinálni, és nem kifejezetten a Microfos sz@rjait kéne tanulni, hanem akármivel csinálhatnám, akkor jó lenne a LibreOffice is.


Sajnos engem csak ebbe az iskolába vettek fel, szóval nem lenne jó, ha megbuknék. Ezen kívül még egy évem van hátra. Ez amúgy ilyen "irodai munka" akármi, amit tanulunk.


Az előbb próbáltam a Microsoft Office 2016-ot wine-ban, nem működött, fel se települt, valami hibát írt ki. Korábban próbáltam egy Windows 7-es virtual machine-on (Virtualbox), hát azon se működött, ugyanez volt a hiba telepítésnél. Lehetséges, hogy a VirtualBox esetén csak az volt a baj, hogy a services.msc-ben letiltottam sok szolgáltatást? Ha igen, akkor mit állítsak be, hogy menjen legalább virtual machine-on?



2020. nov. 8. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mit csináltál, de működnie kéne. Ne engedd ki netre (mert ugye lejárt a támogatása), de ne is módosíts benne semmit, így teljesen biztonságos.
2020. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Itt van némi segítség PlayOnLinux-hoz.

[link]

2020. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor lehet újratelepítem a virtuális gépet, a netet lekapcsolom róla, igazából úgyse akarok rajta netezni, Ubuntun sokkal jobb netezni. Csak a MS Office miatt kellene.


A szolgáltatások nagy részét azért tiltottam le, mert szörnyen lassú a VirtualBox (persze a gazdagépet zabálja), de a tiltások után már nem lassúskodik annyira. Nem tudom, hogy erre van-e megoldás, hogy ne legyen csiga de menjen is a MS Office.

2020. nov. 8. 14:49
 4/17 anonim ***** válasza:

Az Office 2016 rendszerkövetelményei szerint

[link]

Windows 7 Service Pack 1 vagy újabb rendszer kell - tehát igen, futhat virtuális gépben.


Ha (közoktatásban tanuló) diák vagy, akkor ingyenesen (az adófizetők pénzéből) jár neked az Office 365 (újabb nevén Microsoft 365):

[link]

viszont ahhoz minimum Windows 8.1 vagy újabb (Windows 10) kell:

[link]

de az is futtatható virtuális gépből.


Van teljesen ingyenesen használható, böngészőből futtatható Office Online is:

[link]


Egyébként a Libreoffice - közoktatási szinten legalábbis - bőven helyettesítheti (értsd: kompatibilis vele) a Microsoft Office-t (szerepel is az érettségin használható szoftverek listájában: [link] ), csak az ikonok/menük vannak máshol/más néven.

2020. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4# válaszoló, ezek amiket írtál, azok a "fogyatékos" speciális iskolákra is vonatkoznak? Mert egy ilyen sz@rba vettek csak fel... Nekem nagyon úgy tűnik, hogy sok minden hiányzik ebből az iskolából, ami máshol viszont van. Nem szeretek ezzel "dicsekedni", de elmondtam, mert fura, hogy nálunk nem rendes iskolaként működik az iskola. Egyébként egy 17 éves fiú vagyok...


Ez az iskola csak a Microsoftba van beleb**ulva, szóval semmi LibreOffice... Sajnos.

2020. nov. 8. 15:15
 6/17 anonim ***** válasza:

2016 x64 nem annyira: [link]


x32 inkább:

[link]


2013 x32:

[link]


Én 2013-at próbáltam régebben, viszonylag jól ment.

2020. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"azok a "fogyatékos" speciális iskolákra is vonatkoznak?"

Ha nem magán/alapítványi iskola (ezért írtam közoktatást), akkor igen.


"Ez az iskola csak a Microsoftba van beleb**ulva, szóval semmi LibreOffice... Sajnos."

Az iskolák igen nagy többségében a Microsoft-termékek vannak elterjedve (a vállalatok ezek használatát várják el, a kormány - az 1990-es évek óta - szerződésben áll a Microsofttal, sokan - a tanárok/szülők/diákok - közül ehhez vannak hozzászokva).


De nagy általánosságban elmondható, hogy amit középiskolában oktatnak, ahhoz bőven elegendő a Libreoffice ismerete is, és igen nagy többségében kompatibilis lesz a Microsoft termékével.

2020. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen, csak más a helyzet akkor, ha magát a program használatát tanítják, nem csak simán azokat, amiket lehet benne csinálni...


És állami iskola, ahová járok.

2020. nov. 8. 17:17
 9/17 Igor Igorovics ***** válasza:

Minden tanárnak és diáknak ingyen jár az Office Magyarországon:


[link]


Értsd: Viktor vagy Lölöke fizeti.


Windows 10 kulcsot pár ezerét is lehet már venni pl a hardveraprón legálisan. Ezek továbbértékesített liszenszek, EU-n belül ez teljesen legális, még akkor is ha ez a Microsoftnak nem tetszik. Cégnél persze necces, mert csak akkor legális, ha igazolni tudod, hogy elsőként/eredetileg az Unión belül lett értékesítve. Téged természetes magánszemélyként sosem fog piszkálni senki,még akkor sem ha illegális aktivátort használsz, pláne nem ezekért a kulcsokért.


Ha ennyire fontos az MS Office, akkor nincs mese, marad a Windows.

2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már megoldottam, csináltam VirtualBox-on egy új Windows 7-es VM-et, és teljesen jól fut rajta mind a Word, Excel, PowerPoint. A PlayOnLinux-on sajnos nem ment. Csináltam egy megosztott mappát is, hogy könnyedén és gyorsan tudjak fájlokat mozgatni a gazda és a virtuális gép között.


Ja és utolsó válaszoló, igaz, hogy ezt nem említettem, DE 11 ÉVES GÉPRE WINDOWS 10-ET??? Amúgy van a gépen az is dual boot-tal, de olyan lassú, folyton maximumon van a lemezhasználat, ÉS KIKAPCSOLNI SE LEHET A GÉPET, HA WINDOWS 10 FUT RAJTA, kénytelen voltam mindig lekapcsolni a tápegységen a kapcsolót, mert fél óra nem elég neki, hogy leálljon a gép! Pedig nem írta ki, hogy telepítene bármilyen frissítést. És így is van 8 hibás szektor a merevlemezen, ha meg állandóan le kell kapcsolnom a tápot, mert a Windows 10 nem hajlandó leállítani a gépet, akkor idő előtt meghal a HDD! Nem is tudom, hogy mikor használtam utoljára a Winfos 10-et... Szóval az a tapasztalatom, hogy egy trágyarakás a Windows 10! Örülök, hogy találtam helyette egy normális operációs rendszert! Ráadásul egy nagy spyware és vírustanya a Windows, miközben az Ubuntu vírusirtó nélkül is megvan, és nem hoz ki a sodromból, és normálisan működik! Csak annyi, hogy a neten kutatni kell linuxos dolgok után, hogy mit hogy kell, és ez az operációs rendszer meghálálja, ha jól használjuk, mert nem paprikáz fel a Windows 10-zel egyetemben. Az utolsó jó Windows az a Windows 7 volt, amit a kedves Microsoft már nem támogat. Még szerencse, hogy VirtualBoxon, internet nélkül tudom használni a Microsoft Office futtatására...

2020. nov. 9. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!