Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A teamviewer mennyire megbízha...

A teamviewer mennyire megbízható program?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy neten keresztül megismerkedtem egy sràccal aki segítene ezt-azt beállítani ezért belépne a gépembe nyílván úgy hogy én os látom mit csinál,és a kérdésem csak arra vonatkozna hogy van e arra esély hogy feltudja neadj ég törni a gépet ezen a progin keresztül?(mert hát mindenre fel kell készülni manapság,és ha minimális esélye is van,akkor inkább bele se kezdek...

A segítséget előre is köszönöm!



2020. nov. 15. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud feltörni semmit. Ez egy távoli irányítás program, te adod meg az engedélyt neki a kapcsolódásra, és a képernyődön látod hogy ő mit csinál. Ha olyat amit nem értesz, nem ad rá magyarázatot vagy nem ítéled meg biztonságosnak (ez mondjuk laikusként nehéz dolog), akkor egyszerűen megszakítod a kapcsolatot, ekkor nála bezáródik a programablak, és elveszti a hozzáférést.


Az, hogy valaki a te Windows beállításaiban kapcsolgat dolgokat - amiről te is látod hogy mire vonatkozik -, nem fog bejutni a gépedbe.


Ami valós kockázat lehet, ha megpróbál valamilyen futtatható fájlt átküldeni a gépéről a tiédre, vagy valamilyen weboldalról letöltve, és nálad elindítja. Ez lehet kémprogram is, ami minden billentyűleütésedet menti és elküldi neki.

Ami a te részedről kockázat, hogy laikusként (feltételezve, ha önállóan nem vagy képes a gépet karbantartani) nem fogod tudni megkülönböztetni attól, ha ő csak egy rendszerkarbantartó programot akar majd letölteni, hogy a rendszert kitakarítsa, ami viszont egy teljesen ártalmatlan dolog.

2020. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeséget csinálsz, ha így megbízol egy random netes valakiben szerintem. Én loptam le vele képeket, csináltam megosztásokat, amiket később teamviewer nélkül is elértem, telepítettem programokat, amit észre sem vettek. Igaz csak trollkodtam, de komoly károkat is tudtam volna okozni. Ha valaki olyan ül ott a túloldalt, akkor a vétlen személyeket simán átveri.


Legjobb példa erre, hogy volt akihez beléptem, 2 sec alatt letiltottam az egerét, billentyűzetét és csak nézte, hogy mit csinálok, még annyi sem jutott eszébe, hogy kihúzza a gépet a konnektorból

2020. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-2 síírok😂😂😂😂😂😂😂

Köszönöm az őszinteséged meg hogy ezt leírtad!

2020. nov. 15. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen :]

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a videót, elég vicces ez is :D

Bár nem teamviewer, hanem valami más hasonló program, de a srác konkrétan úgy megcsinálta, hogy a scammerek gépét látta 0-24 (mondjuk ehhez elég nagy koponyának kell lenni valószínúleg) https://www.youtube.com/watch?v=FO9mWvJAugQ

2020. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból, ha beengedsz valakit, akkor abszolúte picit sem biztonságos, bármit megtehet, mert arra való a program, hogy kívülről piszkálják a géped.
2020. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!