Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a gépem windows...

Miért lassú a gépem windows újratelepítés után is?

Figyelt kérdés

Tudom voltak már hasonló kérdések, olvasgattam is köztük. Mindig ugyanúgy telepítem újra a windows-t: egyik meghajtóról törlöm a felesleges dolgokat és vírusírtózom, a másikat leformázom és telepítem rá a windows-t. Most is így tettem, de ennek ellenére néha úgy belassul hogy 10-20 percig semmit nem tudok csinálni, aztán megint megy aránylag normálisan és végül megint lassulás. Remélem valaki tud segíteni, mert már csak az az ötletem maradt hogy mindent leformázok... azt pedig szeretném elkerülni. Amíg nem kapok valami választ természetesen keresgélek a hiba oka után.


Teljesítmény:

[link]


2010. aug. 10. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt a baj az 412 mb a memória...
2010. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Javítás:512mb
2010. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt semmi baj vele, egy gyors nettel párosítva tökéletes. Netezésre, képszerkesztésre, filmnézésre stb van használva. Játékokkal nem játszok rajta. Szóval ha eddig nem ez volt gond, akkor szerintem most sem.

Köszi.

2010. aug. 10. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
érdemes lenne megnézni, hány Mhz. Haveromét se értettük, aztán kiderült, hogy valamiért a 2200 Mhz 1200 lett...
2010. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hol nézhetem meg? Tudom hülye kérdés, de eddig nem volt szükség ilyenekre..

Köszi

2010. aug. 10. 18:35
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

A kérdezőnek:

-------------


Ügye nem Windows "takony pistike edisönt" használsz, hanem eredeti Windows XP telepítőről másoltat vagy MSDN forrásból származót?


18:33 -nak:

-----------


Az simán lehetett a Cool'n'Quiet vagy a C1E energiagazdálkodási és zajcsökkentő technológiák miatt. Ilyenkor terhelés alatt visszakapcsolnak az eredeti órajelükre a processzorok. A BIOS -ban amúgy le lehet ezeket tiltani, de nem érdemes.

2010. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jogtiszta windows xp-m van, 1 alkalom (nem emlékszem többre) kivételével mindig is ezt használtam.
2010. aug. 10. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg a sajátgépbe például, jobb klikk tulandonságok, általános fül. Kiírja, hány Mhz. ha nem ez van, akkor parancsikonra kattintottál. Ez esetben valszeg a start menüben találsz egy sajátgépet és azon jobb klikk, tulajdonságok, általános fül. Ha nem annyi, amenyninek lennie kellene, akkor BIOS-ban kell felhúzni(nyomogasd a del-t, amikor bekapcsol a gép, és ott lesz valahol (biosfüggő). A végén save and exit.

Üdv

2010. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem normális, jól látom?

Kép:

[link]


Köszönöm.


Egyébként végigfutattam azokat a programokat amiket a hasonló kérdéseknél ajánlottak. Takarítottak, vírust kerestek és találtak is (troja meg még 1-2 más fajtát). Az érdekes az volt, hogy amit az egyik megtalált és törölt, azt a másik is megtalálta és a harmadik is...

Most mintha egy fokkal jobb lenne, még nagy lassulást nem észleltem.

2010. aug. 11. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!