Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 20.04-en milyen alkalma...

Ubuntu 20.04-en milyen alkalmazást szoktatok használni, hogy pendrive-ra írjatok windows telepítőt/iso-t?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha windows-on csinálod ezt, akkor a Rufus-t ajánlják mindig, de linuxon mit?
2020. nov. 20. 00:55
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

A #19-es hozzászólásban említett dd-s sor a partíciós táblát szanálná - furcsa mód azzal is gondja van.


Egyes pendrive-oknál (a Sandisk által gyártottaknál legalábbis az alább idézett fórumtopik szerint) előfordulhat, hogy a hiba esetén - a további hibák elkerülése végett - írásvédett módba dobja magát:

[link]

és ebből nem hajlandó visszaállni.


Mind a woeUSB, mind a Balenaetcher lefutott nálam (Ubuntu 20.04, vagyis azzal kompatibilis Linuxmint), szóval kedves kérdező, nálad valami, az idézett fórumban előfoduló hardverhibához hasonló lehet, ha már a dd sem tud mit kezdeni vele. ;(((

2020. nov. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Jobbulást!
2020. nov. 20. 03:14
 43/57 anonim ***** válasza:

42: ezért is javasoltam ezt ha bármi szoftveres dolog van a pen driveon a letorolt particios tábla megoldja.


Így hamar kiderült hogy ez hardveres probléma sajnos

2020. nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
Már szedem az iso-t, kb 10p és lejön. Aztán ha sikerül sikerül, ha nem, nem. :D Nem értem mi gondja lett hirtelen a pendrive-nak, nem értem mi baja volt azzal az i386-tal, nem értem hogy előtte a másik windows telepítő (ami rufussal lett pendrive-ra téve) miért omlott össze mondván windows cannot install required files 0x80070570, szóval... Nekem ez az utolsó levegővételem ezzel kapcsolatban, ha nem fog működni kivágom a pendrive-okat meg a laptopot is a picsába. Már belefáradtam :D
2020. nov. 20. 03:19
 45/57 anonim ***** válasza:
Dobd ki azt a pendrive-ot, egyértelmű hogy hibás!!
2020. nov. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

Boot sorrendben elore tettem az "efi usb device"-t.

Rá bootol es kiirja hogy "EFI USB Device(usb mass storage driver)", mrg h "OK". Ha lenenterezem,mert mast nem lehet, behozza a grubot ahonnan bootolhatom az ubuntut, vagy biosba lephetek. Bios UEFI-re van allitva... Miert nem jo meg mindig?...

2020. nov. 20. 06:35
 47/57 A kérdező kommentje:
Sikerült elérni hogy be bootolja a telepítőt. "Fájlok előkészítése a telepítéshez" résznél eddig 22%nal megállt és kilépett, ahogy már írtam. Most is. "A windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Lehet,hogy a fájl sérült vagy hiányzik. Győződjön meg arról hogy blablbla. Hibakód: 0x80070570" és ennyi. Most ismét nincsen semmi se ezen a szaron, és nem értem mi a fasz baja van ennek az utolsó,mocskos, büdös,retkes, Szentgotthárdban seggbebaszott szarnak. Elég. Egy telibefosott windows 10et akarok csak feltenni erre az utolsó tetves hulladékra, de nem, nekem ennyit sme lehet. Hurrá...... Hajnal 4ig való baszakvás, totál megérte....
2020. nov. 20. 06:46
 48/57 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyit szórakozni vele, az első 10 perc után ki kell dobni.
2020. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Ez egy másik pendrive ami biztosan jó. Írtam is már párszor. Mindegy. Felejtsük el.
2020. nov. 20. 07:46
 50/57 anonim ***** válasza:

A telepítő pen készítése UEFI-s gépek esetén (az utóbbi 8 évben gyártott gépek) pofon egyszerű: csak simán rá kell másolni filekezelővel az ISO tartalmát a FAT32 pendrivera..! Ennyi!!!


[link]


[link]


Sőt ez OS független is.

Windows10 és Linux telepítő esetén is így kell csinálni.


Az összes többi módszer kihalásos alapon ki fog halni. Nem kell hozzá semmilyen különleges (e célt szolgáló) program.

2020. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!