Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudnék...

Milyen programmal tudnék videóra arcot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Soha nem csináltam még ilyet,nem is kene szépen megszerkeszteni,csak az arcot akarom lecserélni.
2020. nov. 21. 21:11
 1/2 tabaki ***** válasza:
63%

„nem is kene szépen megszerkeszteni,csak az arcot akarom lecserélni.”


Ez még mindig nem sokat mond. Ha csak arról van szó, hogy egy fotót akarsz odarakni, akkor technikailag elég egyszerű: Az arcot képszerkesztőben körbevágod, és elmented agy átlátszó hátterű PNG-képbe. Ez kerül egy több rétegen dolgozó videószerkesztőben a felső rétegre. Az alsó réteg a kérdéses videó. Az idővonalon lépkedve, ahogyan a test mozog, néhány kockánként ráigazítod az arcot. Ezt a program megjegyzi, és rendereléskor ugyanezen az útvonalon viszi végig a fényképet, vagyis az a testtel együtt fog mozogni. Ha azt akarod, hogy maga az arc se maradjon mozdulatlan, akkor zöld hátteres videófelvételt kell róla csinálnod, és azt beilleszteni a fotó helyett. Ez a két dolog még összeügyeskedhető például az OpenShot nevű ingyenes videószerkesztővel (alighanem sok másikkal is), de arra számíts, hogy baromi sok idegesítő pepecseléssel jár. Meglehetősebb szakmai ismeretek birtokában megoldható a motion tracking, vagyis mozgáskövetés, amikor alkalmasan megválasztott tájékozódási pontokhoz igazodva a program viszi a képet az alapvideó megfelelő helyére. Ezt meg lehet csinálni mondjuk az erősen fizetős Adobe After Effects, vagy az ingyenes Blender programokkal, de mindkettő kezelése távol van az egyszerűtől, és, mint említettem, a te hozzáértéseden múlik a siker. Létezik még a deep fake, amikor valami tanuló algoritmus vagy mesterséges intelligencia egy több száz elemű adatbázisból maga választja ki az egy-egy videókockára illeszthető helyzetű fotót, és helyezi el azon. Ilyesmivel én nem foglalkoztam, de néhány így készült videócska alapján ez ma a legtökéletesebb megoldás, gondolom, ehhez mérhető alapos előkészítő munkát is igényel.

2020. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
Már csak néhányat kell aludni, hogy a lepontozós kolléga előálljon a maga sokkal hasznosabb válaszával, addig féllábon is kibírod...
2020. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!