Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a telefonokról ismert...

Mi a telefonokról ismert "képernyőtükrözés" megfelelője a Windows 10-ben?

Figyelt kérdés

Vettem egy Philips smart tévét.

Most először van okostévém, és igyekszem kitanulmányozni, mik a lehetőségeim. YouTube-ról már sikerült néznem filmet ilyen módon (persze ott alapból opció ez a lehetőség), de a pc-men többszáz film vár a figyelmemre, és nem tudom megtalálni azt a beállítást a windows 10 gépházában, ahol fel tudnám ismertetni a tévét, mint külső megjelenítőt.

Hol keressem ezt a lehetőséget, és milyen néven?



2020. nov. 24. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor működik, ha van a gépben wifi. Kivetítés a funkciö neve Windows 10-ben. De nem ajánlom, mert pocsék lesz a képminőség a vezeték nélküli átvitel sávszélesség korlátja miatt. Inkább ha lehetséges, kösd be a gépet HDMI kábellel a tévébe. Ha ez nem lehetséges, mert például másik szobában van a tévé, a gépre tegyél fel egy DLNA médiaszervert. Azt a tévé felismeri és lejátssza a megosztott tartalmakat. A gép és a tévé is kábellel legyen bekötve a hálózatba, mert itt is kiütközik a wifi sávszélesség korlátja, csak itt akadozni fog a lejátszás. 720p még elmegy, de a Full HD időnként meg fog akadni.
2020. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lali51 ***** válasza:

A számítógépen kapcsold be a fájlmegosztást.

[link]

2020. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
VLC-t ha tudod töltsd le a tvre a Google Playből és így tudsz hálózatról filmezni. Ehhez szükséges a filmet tartalmazó mappa megosztása (jobb klikk, tulajdonságok, megosztas fül, speciális megosztás és bepipalod hogy mappa megosztása).
2020. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Válasz az első kommenthez:

Médiaszerver programot telepítettem fel, de rapszodikus az együttműködés - legtöbbször csak a mappákig bontja le a gépen lévő tartalmat, a fájlokat nem ismeri fel a tévé. Azt írja ki, nincs tartalom.

De van olyan, hogy amit már megnéztem, (mert egyszer vagy kétszer már sikerült ilyen módon megnéznem filmet) - tehát nem a fájlformátum a gond, olyan filmeket sem "látja"...

2020. nov. 27. 18:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves @lali51!

Köszi - ez megoldotta a problémát! :)

2020. nov. 27. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!