Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen tervező program?

Létezik ilyen tervező program?

Figyelt kérdés

Igaziból két féle is érdekelne. Az egyik, hogy van-e olyan program, amiben ruhákat lehet tervezni? Mindenféle megkötés nélkül, akár egy virtuális embermodellre ráillesztve, aminek meg lehet adni a méreteit, termetét, alkatát, ilyesmit. Jó lenne, ha bármilyen ruhadarabokat lehetne benne megtervezni, kezdve a sapkák/kalapoktól, a kabátokon és nadrágokon át egészen a cipők/csizmákig.

A másik is hasonló lenne, mégpedig olyan, amiben hangszereket lehet hasonlóképp megtervezni. Zongorát, gitárt, dobfelszerelést, ilyesmiket.

Ha 3D-ben lehetne tervezni, az lenne a legjobb.

Léteznek egyáltalán ilyen szoftverek? Nagyon sokat segítenének! Az se baj, ha nem ingyenesek.



2020. dec. 7. 22:43
 1/7 jokyman15 ***** válasza:
Specifikusan ilyen típusú szoftvereket nem ismerek. De például egy kis tanulással a Blender -ben tudsz ilyeneket tervezni. Ingyenes és sok oktató anyag van a youtube-on róla.
2020. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ruhákhoz a legjobb:

Marvelous Designer

[link]

Van pár tervező ismerősöm, aki főként a Bloomingdale's-nek dolgozik. Többen is ezt használják.


Hangszerekhez:

Igazából bármelyik CAD/CAM program jó hozzá. Blender, AutoCAD, SolidWorks, BobCAD-CAM, Inventor, Civil3D, FreeCAD, OpenSCAD, stb.

2020. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, a blender nagyon sok mindenre jó, én is azt használom már pár éve 3d modellezesre, de az ilyen mérnöki tervezeshez inkább az autodesk fusion 360 lenne jó, ugyanakkor ez egy fizetős program
2020. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy a Blender (amint természetesen a fizetős „nagyok is”, pl. Maya, Max, stb.) képes rá, egy baj van vele, hogy nem célprogram. Feltételezem, hogy Kérdező nem pont úgy képzelte, hogy minimum hónapokig, de inkább egy-két évig általános modellezést tanuljon, míg többek közt a ruhatervezést is meg tudja oldani textilszimulációval.

Teljesen járatlan vagyok a témában, de nem nagyon hiszem, hogy az elképzelt generális öltözéktervező szoftver létezik. Részfeladatokra akadnak programok, amelyekkel érdemes lehet kísérletezni:

[link]

[link]

A hangszerek formai megtervezése a ruházathoz képest alapszintű ujjgyakorlat a Blenderben is, és valóban sok egyéb, akár ingyenes program is alkalmas rá. Az viszont nem várható el ezektől, hogy a majdani hangot is megtippeljék, nem is tudok róla, hogy ilyen létezne.

2020. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezért is írtam a ruhára a Marvelous Designer-t.

Az egy "mindent átfogó", textilszimulációs ruhatervező.


A Blender-t és a többit én is csak a hangszertest tervezéshez írtam.


#2 voltam.

2020. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

@#12:08

Nyugalom, egyetértünk... Lehet, hogy a Marvelous Designer csakugyan alkalmas cipők-csizmák tervezésére is, akkor tényleg megvan az áhított ideálprogram. De egyébként is láthatóan kiváló eszköz, vétek lett volna említetlenül hagyni.

Hangszerügyben meg eleve a te felsorolásodra utaltam, értelmetlen lett volna még egy-két ugyanolyan progit előkotorni.

2020. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6:


Ezt nem ellened szólónak írtam.

Pont azért írtam az #5-ös választ, mert amennyire egybeolvad a gyakori új felületén a szöveg, gondoltam jobb teljes mondatokkal is leírni :)

2020. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!