Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legközelebbi Linux...

KmsRys kérdése:

Melyik a legközelebbi Linux alternatíva a Camtasia Studio 8-hoz?

Figyelt kérdés

Egy olyan videószerkesztő kellene Ubuntu Linuxra, ami a lehető legjobban hasonlít a Camtasia Studio 8-ra (ennek a programnak sajnos nincs Linux változata).


Már próbáltam a Pitivi-t, az állandóan újrakódolja a videókat, mielőtt berakja a clip bin-be, valamint nagyon laggol, nem lehet vele normálisan dolgozni. Akkor próbáltam már az Olive video editort, abban nem sikerült behúznom a videót a timeline-ra. És végül a Kdenlive-ot próbáltam, de az bezáródott egy váratlan pillanatban, és odalett a projektem! És akárhányszor próbáltam, mindig ez történt! Ráadásul nekem ezeknek a programoknak a használata nagyon bonyolult, hiába néztem róluk tutorial videókat. Szóval ez a 3 nem felel meg.


Ugyanezen a számítógépen van másik operációs rendszer (Windows 10) amin normálisan működik a Camtasia Studio 8, és ezt a programot nagyon egyszerű használni, nincs benne minden úgy eldugva, mint mondjuk a Kdenlive-ban, és sokkal egyértelműbb benne minden.


Igen ám, de a Windows-t meg eléggé utálom, fél óra mire bekapcsol, és állandóan terheli a HDD-t, de rohadtul, szóval nem akarok a Windows-zal szenvedni. Próbáltam a Camtasiat WINE-nal telepíteni Ubuntun, de sajnos kell hozzá valami Microsoft.NET akármi, ami viszont sehogy sem akar települni a WINE-ban. Szóval jó lenne valami alternatív megoldás. Egy olyan szerkesztő kéne, ami olyan letisztult felületű, mint a a Camtasia, de mégis van benne közel annyi funkció. Vagy ha nincs ilyen alternatíva, de valahogy fel lehet tenni WINE-ban a Camtasiat, nekem az is megfelel, csak működjön!


Bár az alternatíva azért lenne jobb, mert crackelt a Camtasia, szóval ha lenne egy ingyenes Linux videószerkesztő (amit nem kell crackelni), annak jobban örülnék!



2020. dec. 10. 16:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Találtam egy jó kis szerkesztőt, OpenShot a neve, DE...! Lefagy! Ez nem laggol, mint a Pitivi, hanem egy az egyben lefagy, és bezárni is alig tudom!


A Linuxon sokkal erősebb gép kell a videószerkesztéshez, mint Windowson?! Ezt most nem értem!


Amúgy ilyen a processzor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz és 6GB RAM. Lehetséges, hogy ezen nem lehet videót szerkeszteni? Bezzeg minden más program megy, még egy játék is a WINE-ban, csak a videószerkesztők nem!

2020. dec. 10. 18:53
 2/5 tabaki ***** válasza:
55%

Őszintén szólva, egyáltalán nem ismerem a Camtasiát, de – mint mindig – most is kicsi szívem teljes melegével ajánlom a Blender videószerkesztőjét, nem is muszáj a naprakész változatot használnod, elegendő pl. a 2.79b. Igen, tudom, hogy egy riasztóan összetett, alapjában véve a 3D-animációt szolgáló szoftver szinte mellékes funkciójáról van szó, de egyszerű, könnyen használható, nagyon sokat tud, és megbízható, ezenkívül néhány beállítás után a rendszer többi részétől függetlenül tudod működtetni. Természetesen érdemes minél több tutoriált megnézned a használatáról, de ha már ráérzel a logikájára, nagyon kézreálló eszköznek találod majd. Mellesleg van egy csomó rejtett lehetősége is, de ezekkel akkor érdemes foglalkoznod, ha a kezelése már kényelmesen megy.

[link]

A régebbi verziók itt:

[link] download/previous-versions/

2020. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Ubuntu egy kalap sz*r, akkor inkább Mint vagy Manjaro vagy bármi, csak ne Ubuntu és társai

2. Megnézném azt a gépet hardveresen, minden rendben van-e vele (memtest, stb.)

3. Ha lefagy az OpenShot, próbáld meg flatpakból vagy snapból feltenni

2020. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2# lehetséges, hogy majd kipróbálom, bár azt hallottam róla, hogy kezdőknek elég nagy fejtörést okozhat a Blender beépített videószerkesztője (bár amúgy sem akarok nagyon bonyolult videókat szerkeszteni). Mindegy, időm van, ha kedvem is lesz, kipróbálom.



3# Tudom. Nálam elég sok is a baj vele. Amint beszerzek egy SSD-t, onnastól hagyom is az Ubit. A Mint-et is ismerem (mondjuk a Manjaro-t is, de azt még nem próbáltam), habár a Mint Ubuntu alapú, mégis jobb. Azon live módban futtatva is mennek a videószerkesztők, már próbáltam. Elvileg a Debian is jó, csak az a baj, hogy a csomagok régebbiek rajta, az Ubuntun meg újabb verzió elérhető a csomagokból (már próbáltam azt is, onnan tudom).

2020. dec. 10. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

próbáld ki a davinci resolve ingyenes verzióját.

[link]


csak regisztrélni kell,letölteni,és használni.

remélem tudtam segíteni :)

2020. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!