Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Illustrator segítség:...

Adobe Illustrator segítség: Hogyan készítsek külön színkivonatot UV-lakkhoz / effektlakkhoz / stancformához?

Figyelt kérdés

Sok nyomdánál olvasható az anyagleadási segédletben: Színek: Kérjük, csak a ténylegesen nyomásra kerülő színek legyenek az anyagban, direkt színek alkalmazásakor kizárólag csakis a megfelelő elemek (objektumok, fontok, képek...) legyenek direkt színben megadva, (melyek, a megrendelésben is direkt színként szerepelnek.) A felesleges direkt színeket kérjük CMYK-színrendszerbe átalakítani. UV-lakk, effektlakk illetve stancforma használata esetén, kérjük ezeket a rétegeket direkt színként (külön színkivonaton) megadni.


Hol találom ezeket a beállításokat?



2020. dec. 15. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Külön adsz nekik egy akármilyen Pantone színt, ezek színre bontáskor külön színkivonatokként működnek majd, és úgy használják fel később, ahogy akarják. Vagy ha nem ez volt a kérdés, pontosítsunk, kérlek :D
2020. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, nem gondoltam volna, hogy ilyen specifikus kérdésre egyáltalán érkezik, hát még ilyen gyorsan! :)

Már csak magához a beállításhoz volna kérdésem, ha jól sejtem, Swatches, Color Books és ott egy Pantone CMYK. (Coated?)

Írtam volna privátban is, de talán másoknak is hasznos lehet itt.

Köszönöm még egyszer!

2020. dec. 15. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 10 éve nem foglalkozom amúgy ezzel, csak technikailag emlékszem, és Illustratorból sosem csináltam postscriptet, de nyilván ott is úgy működik. Mindegy, hogy coated v. uncoated, a lényeg, hogy direktszín legyen, és szeparálva legyen a postscriptben, vagy ha kompozitként küldöd, akkor ők tudják szeparálni, szóval ne legyen köze a CMYK-hoz :)
2020. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De tesztelheted a végén, ha csinálsz egy színrebontott PDF-et, és külön színkivonatra kerül a stanc (stb), akkor ügyes voltál :D
2020. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sikerült!
2020. dec. 17. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!