Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Játék közben kidob az asztalra...

Basa Lorant kérdése:

Játék közben kidob az asztalra, újabban kékhalál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a probléma merült fel mostanság, hogy játék közben egyszerűen, semmi hibaüzenet nélkül kidob az asztalra a program, újabban kékhalállal lefagy a gép. Megnéztem az Event Viewer-el, hogy van-e valami hibakód van-e de semmi, a számítógép teljesen új, alkatrészenként lett összerakva egy ismerős segítségével. Eddig tökéletesen működött, egy pár napja kezdte el a játszadozást. A videókártya nem megy fenneb 77 foknál, a CPU sem 60 foknál, gondolom ezekkel nem lehet baj. A gépet 2 hónapja használom hibamentesen.

A gép:

CPU: Ryzen 5 2600x

GPU: Inno3D RTX 2060

Alaplap: Gigabyte B450m DS3H

Ram: 2x8 gb HyperX Fury Black 3200 MHz CL 16


A játékok, amik alatt jelentkezett a probléma:

Witcher 3,

Valorant


A Valorant egy Kingston A2000 SSD-n van, a Witcher 3 pedig winchester-en, de a probléma mind a kettőnél fenn áll, szóval szerintem ezekkel sem lehet probléma.



2020. dec. 15. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
VGA hiba lehet.
2020. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tudnám ellenőrizni anélkül, hogy más VGA-val próbálnám ki a rendszert?
2020. dec. 15. 22:52
 3/8 meszike91 ***** válasza:
táp?
2020. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A táp az egy 600w-os bequiet! 80+ bronze minősítésű, 1 éves táp.
2020. dec. 15. 22:57
 5/8 Elvilegszaki ***** válasza:

Valószínűleg az egyik alkatrészed illesztőprogramjával lesz gond.

Próbáld meg frissíteni őket, Geforce Experienceből a gpu-ét, a többit meg Gépház->Update->Választható frissítések letöltése- Ha frissítéseket keresel akkor itt drivereket is szokott kidobni, illetve a processzornak is keress egy újabbat, hátha van és segít

Ha van overclockolva valami akkor állítsd vissza alap órajelre

Hibakód hiányában nehéz megfejteni, ezek általában szoktak segíteni

2020. dec. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CspCsj ***** válasza:

A kékhalálok részleteit BlueScreenView programmal listázhatod:

[link]

Van ismétlődő BubCheckString vagy BugCheckCode?

2020. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyszer kaptam eddig kékhalált, a WhoCrashed-et meg is találtam, hogy mi volt az. Valamiért most már a játékok azt csinálják, hogy megfagynak, pedig semmi nincs overclockolva.
2020. dec. 16. 10:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden driver a legfrissebb, de én a videókártya driverre gyanakszom.
2020. dec. 16. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!