Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FFmpeg-el való konvertálás...

FFmpeg-el való konvertálás (kötegelve) .bat fájlal +új almappába, miként lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy .bat fájlal miként hozhatok létre új mappát (feltételezem makedir) továbbá hogy az ffmpeg konvertálása abba az adott új mappába történjen.

Mondjuk adott egy videó vagy hanganyag amelyhez írtam egy .bat fájlt hogy ne kelljen mindig írogatni külön PowerShell-be vagy parancssorba.


A kérdésem arra vonatkozna, mivel toldjam meg? pl. egy adott helyen mondjuk;

"c:\teszt\" mappába van. Ebben helyeztem van a .bat fájl amelynek helyére behelyezem a konvertálandó anyagot mondjuk egy teszt.mp3-at és átalakítást követően ne ugyan ide pakolja az átalakított fájlt hanem ebbe a mappába hozzon létre egy újat (pl. 'converted) és abba kerüljön.

"c:\teszt\converted\teszt.mp3"


Írtam egy mintát, de ezzel csak azt érem el hogy +megtoldom, de nekem fontos hogy a neve maradjon. Viszont ha marad az aktuális mappába az nem jó mert névre és kiterjesztésileg ugyan annak kell lennie.

___

@ECHO OFF


FOR %%f IN (*.mp3) DO (

echo Converting: %%f

ffmpeg -i "%%f" -ab 320k -map_metadata 0 "%%~nf_új.mp3"

)


echo Finished

PAUSE

__


Az esetleges segítőkész válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 20. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

"miként hozhatok létre új mappát (feltételezem makedir)"

mkdir: [link]


"továbbá hogy az ffmpeg konvertálása abba az adott új mappába történjen"

a kimeneti fájl nevének elejéhez hozzáfűzöd az új könyvtárat - relatívan hivakozva rá - valahogy így:

"converted\%%~nf_új.mp3"

2020. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mkdir -t előtte létre kell hozni a mappát (és azt is elírtam). De most már jó. Köszönöm a segítséget! :)
2020. dec. 20. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!