Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használ valaki közületek...

Használ valaki közületek Linux Lite-ot? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Gyors? Nem túl bonyolult? Bugokkal mi a helyzet?

2020. dec. 22. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
És mi lenne ha kipróbálnád? Ne-adj-isten több disztrót is? Olvastál már fórumokat? Néztél összehasonlító videókat? Nem? Miért nem? :)
2020. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
46%
Semmit nem tudok róla, de általában véve nem vagyok híve az ilyen „beleszoktatós” rendszereknek. A felmenői (Debian, Ubuntu) alapján akár jó is lehet, de akkor már ennyi erővel közvetlenül azokat is próbálhatod. A Windows/linux váltás szerintem eredendően túl van rettegve: A linux alapjaiban más, ezen a legbehízelgőbb felület sem változtat, viszont a programok futtatása gyakorlatilag ugyanaz mindkét rendszeren. Gyorsnak nyilván gyors, a bugok pedig nemigen jellemzők a már leülepedettebb linuxokra. Telepítsd, aztán, ha elégedetlen vagy vele, akárhány egyéb disztróval is próbát tehetsz. A kérdésből egyáltalán nem derül ki, hogy mit vársz a linuxtól. Lehet, hogy nem találod meg, amit szeretnél, és a szíved örökre visszahúz a Windowhsoz, de megeshet, hogy elkap a gépszíj, és meg sem állsz az Archig, Gentooig, akkor meg elvesztegetett idő minden perc, amit valami óvatosan tapogatózó átvezető megoldás keresésére fordítasz. Az én javaslatom mondjuk a Debian, amely az egyszerű kezelése és bőséges szoftverkínálata mellett is karakteres linux-disztribúció, vagy a Linux Mint, amely ugyanerre épít, de (alaphelyzetben) egy kicsit bevállalósabb és csinosabb.
2020. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értek egyet #2-vel.

Igen, a Linux alapjaiban más, de ezek a különbségek 99%-ban a felszín alatt rejlenek, és nem a mindennapi használat során jönnek elő. Az, hogy mi a "start" menü felirata, nem hiszem, hogy nagy döbbenetet, vagy gondot okoz.

De pont az a szép a Linuxban, hogy maximális mértékben testreszabható. Én sem szeretem a Windowst utánzó disztrókat, de attól még más szeretheti. Nem lesz attól rosszabb sem a disztró, sem a felhasználója, ha mondjuk egy Win10-re hajazó Linux FX-et használ. ;) Ha pedig "elkapja a gépszíj", a felszín alatt ugyanolyan Linuxot talál, mint ha Debiant, vagy Ubuntut telepített volna, ergo nem fogja hátrányosan érinteni, hogy milyen asztali környezetet használ.

A Lite-ot magát nem ismerem, de az Ubuntu - ami maga Debianra épül - azt hiszem, már bőven bizonyított. ;) Hogy bonyolult-e? Minden rendszer lehet egyszerű is, és bonyolult is, attól függően, hogy milyen mélyen ásol bele a lelkébe. ;) De ha az a kérdés, hogy egy laikusnak, vagy kezdőnek okoz-e nehézséget a használata, a válasz az, hogy nem jobban, mint a Windows.

XFCE ablakkezelőt használ, ami nekem annyira nem jött be, mint a Mate vagy a Cinnamon, de ízlések és pofonok... munkatársamnak meg kimondottan az jött be.

Bugok mindenhol vannak (igen, Linuxon is), de nem úgy, és nem olyan mértékben jelentkeznek, mint ahogy Windowsnál megszokhattuk. Nekem 2 év alatt összesen háromszor "fagyott le" a gépem, ebből kétszer karakteres módban még be tudtam lépni, egyszer pedig valószínűleg hardveres oka volt a fagyásnak. Szerintem ez sokat elmond a stabilitásáról. Mármint a Linux Mintnek, de a felszín alatt az ugyanúgy Ubuntu, mint a Lite. Ilyen tekintetben nem érdemes minden disztrót külön venni. Ha néha be is csúszik egy-egy bug, azt a rendszerben, vagy a gyakoribb szoftverekben hamar kijavítják, és a frissítések nem olyanok, mint Windowsnál, ahol külön izgalmat okoz, hogy vajon mit barmolnak szét vele?

A gyorsaságáról meg annyit, hogy az irodai gépem ha ember lenne, már bőven tanköteles korban lenne, és mégsem érzem lassabbnak, mint némelyik kicsit gyengébb 1-2 éves Windowsos masinát.


És én is azt mondom, hogy próbáld ki! Ha tartasz tőle, akkor először csak Virtualboxban.

2020. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nagyon jo disztro en kb felevig hasznaltam
2020. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!