Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen módszerrel lehet jól...

Milyen módszerrel lehet jól elsajátítani a blender nevű szoftvert?

Figyelt kérdés

Kettő jut eszembe, első az hogy neki kezdek a dokumentációjának és megtanulom belőle milyen eszközök állnak rendelkezésemre a modellek létrehozására közben kipróbálgatom őket a szoftverben is. Jelenleg ezt csinálom és uncsi nagyon.


Vagy a másik hogy leszarom hogy nem értek hozzá de ennek ellenére próbálok bűvészkedni benne s ha valamit nem értenék meg akkor csak arra keresek rá a dokumentációjában. Ezt a módszert nem próbáltam még ki de ez azért rossz mert nem biztos hogy tudna olyan tudást adni amivel jól megismerthetném a szoftver lehetőségeit.


Hogyan tanuljak áruljátok el lehetőleg egy blenderben erősen jártas személy véleménye érdekelne.


2020. dec. 22. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt sem értem,hogy hogyan képesek mások annyira ügyesen mozogni benne. Étem milyen lehetőségek vannak erre a blenderben de azt nem értem hogy mások miért tudnak benne olyan gyorsan ügyesen mozogni.
2020. dec. 22. 16:23
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a youtube nevű módszert ajánlom. Esetleg a coursera, vagy hasonló oldalak módszerét.
2020. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
Mint annyiszor, most is középen van a megoldás. Az elején javallott az első módszer, hogy megértsd a rendszer működését, ez a fázis szerintem megkerülhetetlen. Később a második sem rossz, de nem tisztán – ehhez szükséges némi alapismeret, illetve , hogy egyáltalán legyenek egyértelműen megfogalmazható kérdéseid. Mellékes megjegyzésem, hogy a dokumentációban akkor érdemes keresgélned, ha egy videóban már találtál legalább valami részmegoldást a téged foglalkoztató problémára, addig általában nem túl egyszerű meghatározni, mit is keresel voltaképpen.
2020. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
100%

„miért tudnak benne olyan gyorsan ügyesen mozogni.”

A Blendernek mindig nagy erőssége volt a billentyűkombinációk használata. Én úgy látom egyébként, hogy ez sokat csorbult az új felületen, ettől függetlenül érdemes megismerkedni a lehetőségeivel:

[link]

2020. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az is egy probléma nekem ,hogy amit megtanulok azt nagyon gyorsan elfelejtem és ha a kövi nap a gép elé ülök akkor már megint kereshetem,hogy mit hogyon épp hogy egy kicsit emlékszem rá.


Nálatok ez mennyire van így?

2020. dec. 22. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár hónap, esetleg egy év után már berogzodnek ezek a módszerek sok gyakorlás, és nem felejted el
2020. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
100%
A ritkán használt fortélyokat az ember óhatatlanul elfelejti, elég, ha ha számon tartod, hogy ilyen is létezik, aztán majd rákereshetsz, amikor szükséged lesz rá. A hétköznapibb dolgokban viszont tedd magad érdekeltté, mindig az járjon a fejedben, hogy az adott fogást hogyan tudod a saját elképzeléseidben kamatoztatni, és természetesen sokat próbálgasd, hogy magadtól meddig jutsz vele, illetve hogyan kombinálhatod az eddig tanultakkal. Ez persze a gyarapodó ismereteid függvényében azzal is járhat, hogy mind többet és többet időzöl némely újabb lehetőség kitapasztalásával, de eb, aki bánja, a tananyag nem szalad el... Mindenesetre törekedj arra, hogy amit tudsz, azt készségszinten műveld, és amikor újat tanulsz, azt a már ismert módszereidhez kapcsolva alkalmazd, ne elégedj meg azzal, hogy egy-egy videóban látott, leegyszerűsített gyakorlatot végigcsinálsz.
2020. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!