Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan érdemes Youtube-videót...

Hogyan érdemes Youtube-videót csinálni?

Figyelt kérdés
Látok Yt-videókat, amit sokszor látszólag mezei ember csinál úgy, hogy maga a videó tök profinak néz ki. Én meg szenvedek egy csomót, és nem lesz olyan jó. (Pl. soknál olyan, hogy teljesen fehér a háttér, jó a képminőség, jó a hang, jók az effektusok stb.) Azt nem értem, hogy tök mással foglalkozó embereknek hogyan sikerül szinte profi minőségű videót csinálni. Nem bántom őket, csak csodálkozom. Ennyi munkát beleölne mindegyik?! Én amúgy is gyűlölöm az egészet, de ha van valami trükk, azt szívesen meghallgatom. Köszi!
2020. dec. 25. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A jó videó az alapoktól indul, kb ugyanaz mint a filmkészítés csak kicsiben. Kell egy "forgatókönyv", e szerint felveszel mindent, feldolgozod és feltöltöd.


A jó videóknál ez mind megvan, és a jó videókat is meg lehet egyszerűen és gyoran oldani. Ha a tied nem jók akkor valamit nem jól csinálsz.


Egyáltalán mit akarsz csinálni? Milyen videót?

2020. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Annyi lenne, hogy 'nyelvórákat' tartanék videóban. Csináltam már, annyira nem lett rossz, de látszólag nem IT-emberek már csináltak jobbakat. Most éppen azon szórakozok, hogy az Avidemux nem akarja rendesen elmenteni az MP4-es videómat, amiből kivágtam egy részt. Idáig mindig működött; most nem! A hang is gyakran elcsúszik. Orvosolni tudom, meg ismerem a trükköket, csak nem igaz, hogy egyszerűbb aranygaluskát sütni, mint egy ócska videót megszerkeszteni. OpenShotban pl. nem merek szöveget hozzáírni, mert + fél óra. Röhejes módon idáig a Win Movie Maker volt a legnormálisabb.

Ő is például nem tudom, hogy hogyan csinálta ilyen jóra: watch?v=w-0FSBudtd0 Lehet, hogy vannak emberei, de jó néhány youtubernek van ilyen (szvsz) jó minőségű videója.

2020. dec. 25. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy direkt erre gyártott fehér háttere.

Normális stúdióvilágítás ( ez nem feltétlen drága)

Szerintem a felvétel log-ban készül, flat színprofillal és utólag van színezve (esetleg a fény miatt + ND filter).


A hang szerintem nem túl jó,kicsit olyan üres terem hangzása van.


Ez simán egy emberes munka, Premierrel nem is bonyolult..

2020. dec. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. dec. 25. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Lucy-nek pont van.

Amikor elkezdte, akkor Ł500 kölcsönt kapott az apjától. Ez akkor több, mint 200ezer forintot ért. Üzleti tervvel kellett előállnia, és kamatostul visszafizetnie az apjának. Ebből fedezte az első használt kamerát, és mikrofont.

Egy egyetemi barátja segített neki az elején a technikai dolgokban, és 2 évig tanulta, mire a rosszabb minőségű videóit meg tudta volna csinálni. Viszont Ő nem csinált mellette mást. Nem vállalt el más munkákat, csak a Youtube csatornájának élt.


Miután egyedül kezdte el csinálni, egy 6 perces videóhoz több, mint 4-5 órát filmezett, és több, mint 12-14 tiszta munkaórát ölt a szerkesztésbe, Sony Vegassal.


Nem az elejétől fogva, és nem 2 hónap alatt tanulta meg, hogy hogyan teheti ilyen minőségűvé a videóit.

2020. dec. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Erről nem tudtam, köszi! :) De ezen kívül vannak még egész jók, sok más területen, akiről ránézésre nem is gondolná az ember. Most nem akarok itt reklámozni...
2020. dec. 25. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:

akikről nem gondolná az ember, azok vették a fáradtságot és utánanéztek annak, aminek azok nem néznek utána, akik nem gondolnák róluk.


ha beírod a YouTube keresőjébe a kérdésed kulcsszavait angolul "how YouTube video start to finish" kapsz egy csomó választ részletes bemutatóval, hogy mit hogyan csinálnak mások...

2020. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam.
2020. dec. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!