Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP-ben/PS-ben matt FEKETÉVÉ...

GIMP-ben/PS-ben matt FEKETÉVÉ hogyan lehet átszínezni/átalakítani egy fényképen levő épület világos falait? Ahol a falon látható minták, vagy stukkók is megmaradnak? Vagyis a falszín feketére vált, de a benne található mintázatok láthatóak maradnak?

Figyelt kérdés
Csak a fal színét kell minden fényt elnyelő, nagyon komor, teljesen sötét tónusú (azaz nem fényes, hanem) matt feketére cserélni, de az épület lényegét adó mintázata is maradjon látható.

2020. dec. 25. 23:57
 1/2 tabaki ***** válasza:
100%
Nem nagyon hiszem, hogy ez a kép ismerete nélkül, általánosságban megválaszolható. A feladat függvényében nyilván lehet trükközni ezt-azt a kijelölésekkel, de a leírásod alapján nekem úgy tűnik, hogy egy-két megnevezhető módszer vagy szűrő helyett sok apró fogás alkalmazására, szerkesztési tapasztalatra, illetve némi ízlésre van szükség.
2020. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan mire gondolsz, de ha elküldöd a képet, s leírod rendesen, hogy mi kell, lehet megcsinálom neked. :)


De szerintem a szín szerinti kijelöléssel, a rétegekkel, meg a sötétítéssel kell valamit csinálni, míg jó nem lesz. (Gimp)

2020. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!