Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi miatt éri meg a Google...

Mi miatt éri meg a Google LLC-nek (Alphabet Inc.-nek) a YouTube Premium lehetőség?

Figyelt kérdés
A YouTube-on már régebb óta megjelent egy olyan lehetőség, hogy YouTube Premium. Ez ad neked AdBlocker-t, videó-letöltési lehetőséget, ettől még azt is megteheted, hogy kikapcsolt telefonnal hallagass zenét! Az lenne a kérdésem, hogy ez miért éri meg a YouTube-nak? Tudni kell, hogy a reklámokból bevétel van. Ha ez mindössze 1790 forintért (hónaponta) eltünteti a reklámokat, akkor szerintem kevesebb bevétele lesz a Google-nek, minthogyha ez nem történne meg. Ráadásul még ingyenes próbaidőt is adnak!

#Google #YouTube #google llc #alphabet inc
2020. dec. 29. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
A reklámbevétel egy része a tartalomkészítőknek megy. Ha nincs reklám, nincs mit megosztani, a havidíj tiszta nyereség.
2020. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet. (Kivéve, ha valaki egy hónapig ingyenesen használja, majd lemondja.)
2020. dec. 29. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát azért éri így meg

mert a reklámok miatt alapból van bevétel

ha nem nézi a felhasználó a reklámot - de fizet - az is bevétel

Azért hagyják az 1 hónapot - hogy hátha megtetszik az embereknek - és megrendelik. Ez ilyen beetetés 😃


De

vannak ingyenes alkalmazások is bővel

A legelterjedtebb a youtube vanced. Az blokkolja a reklámokat, lezárt kijelzővel is ugyanúgy lehet hallgatni bármit. És nem kell fizetni érte mint a prémiumért.

2020. dec. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 A YouTube előfizetés után is kap pénzt a tartalomgyártó.
2020. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. kommentelő, szerintem nem érted meg, amit mondtam. Egy cég fizet a YouTube-nak, hogy legyen ott reklámja. Egy tartalomgyártó betesz egy reklámot a videójába, akkor ő meg a YouTube-tól kap pénzt. (Kevesebbet, mint amennyit a "reklámkészítő" cég fizet a YouTube-nak.) Viszont, a tartalomgyártó 1000-esével kapja a videó megtekintéséből a bevételt, és a reklám nézéséből a bevételt. Ha kereken ezren megnézik a videót, akkor a megtekintésből ígyis-úgyis jön pénz a tartalomgyártónak (a YouTube-tól), viszont ha a reklámnak is ezer megtekintése van, és közülük egy embernek Premium-ja van, akkor nem jön össze az ezer reklám megtekintés, és nem kap a reklámból pénzt a tartalomgyártó. Ha 9999 reklám megtekintés lenne, akkor a tartalomgyártó 9-szer megkapná az ezer (reklám) megtekintéssel járó összeget, viszont 10-edszerre nem.
2020. dec. 30. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te meg azt nem érted, hogy ezt az első válaszolónak írtam.


De egyébként én sem értem meg az ilyen előfizetéses dolgokat, hogy ez miért éri meg nekik. Netflix, PS Plus, Xbox Gamepass, stb.

2020. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánatot kérek, mostmár vágom, hogy mi az az #1.
2020. dec. 30. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!