Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudom feltenni az xp-t...

Nem tudom feltenni az xp-t mit csináljak?

Figyelt kérdés
VAn egy gépem volt rajta egy xp le lett törölve és vista lett a helyére rakva de nem igazán vált be így vissza szeretném rakni az xp-t.Beteszem a telepítőlemezt bejön egy képernyő hogy cdrőlvaló bootolás elindul elkezdi tölteni a windows nyilván az xpt majd ugrik eggyet és bejön egy kék képernyő hibaüzenettel hogy valami baja van.A BIOSban be van állítvahogy cdről bootoljon elősször Intel Corp BIOSOM van :S.MIt kellene tennem hogy jó legyen
2010. aug. 13. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Basszus! Először is tagold a mondataidat! Eléggé fogyatékosan hat, ahogyan írsz! Mondat végén pont, tagmondat végén vessző! Hidd el, sokkal többen hajlandóak elolvasni a kérdésedet és segíteni, ha úgy tűnik, egy értelmes ember tette fel azt, és nem okoz gondot a mondandód értelmezése.

Másrészt kicsit több infót adhatnál! Pont azt nem írtad, hogy mi az a hibaüzenet? Pedig az lenne a lényeg.

Írj le PONTOSAN, precízen mindent! Akkor talán tudunk segíteni.

2010. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értelmes ember lévén nem válaszolok csak annyit,hogy továbbra is várom a szives válaszokat olyanoktól akik estleg tudják a problémámra a választ, mert már jártak így vagy esetleg ismerik a BIOS-t jobban mint én.
2010. aug. 13. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Értelmes emberként értelmesen kéne kérdezned, és talán a minimális információt közzétenni, amivel kezdhetünk is valamit, és nem csak a sötétben tapogatózunk.
2010. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

1. Először is igaza van az előttem szólóknak arról, ahogy a magyar nyelvet "használod".


2. Másrészről több info kéne, arról a kék képernyőről. A legfontosabb a STOP kód (pl.: 0x0000007E). Mivel értelmes embernek tartod megad, a te barátod a google ez alapján már meg is találja a Microsoft support megfelelő bejegyzését, ahol akár magyar nyelven is olvashatod eme hiba lehetséges megoldásait.


3. Fontos a teljes számítógép konfigurációd felsorolása is. Ugyan is elfordulhat, hogy pusztán csak driver hiányról van szó. Ilyen például a natív SATA mód amit a Windows XP egyszerűen nem támogat, ezért véletlenszerűen dobálja a kék képernyőket vagy szerencsésebb esetbe kiírja, hogy nem talált merevlemezt a gépben.


4. Windows XP telepítőnek kizárólag SP3 -al aktualizált telepítő csomagot szabad használni. Kerülni kell a különféle kókányolt takony Pistike edisönöket (pl.:Daytona, Blade, Carlosa, Extended, stb..)

2010. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra tippelek, hogy a Vista-t SATA módban tették fel (ha SATA a HDD-d). Xp csak IDE módban telepíthető (kivéve, ha integrálod a SATA drivert a telepítőbe). Szóval BIOS-ban állítsd át IDE módra...!
2010. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a baj az XP-vel, régi és ezáltal nem kompatibilis sok hardverrel. És még az én haverom néz hülyének hogy nekem Win 7 van...
2010. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van win 7 is csak elég régi a gép szóval nem hiszem hogy rá megyde azért köszi
2010. aug. 18. 08:26
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

"...Ez a baj az XP-vel, régi és ezáltal nem kompatibilis sok hardverrel..."


Ekkora baromságot, még életemben nem hallottam!

2010. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!