Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 megtelt memória?

Windows 10 megtelt memória?

Figyelt kérdés

Az imént egy nagyon érdekes dolog történt a Windows 10-zel. Simán használtam a gépet, mint máskor is, ment a háttérben a böngésző (Chrome), a zenelejátszó (foobar2000), ahogy máskor is, majd hirtelen elhallgatott a zene, meg akadozott is, a Chrome egy pillanat alatt bezáródott, úgy ahogy volt. Megnéztem a feladatkezelőt gyorsan, 11,9 GB memóriából 11,2-11,3 volt használva, de a részletek fülön semmit nem láttam, ami nagy memóriát használna, az volt a furcsa! A képernyő is vibrált néha, meg az asztali ikonok is furcsán viselkedtek, mintha egymásra lettek volna helyezve össze-vissza, ahogy mozgattam felettük az egeret... Majd a másik monitorom kikapcsolt, és kiírta a rendszer, hogy kevés a memória, az egérmutató megnagyobbodott (lehet a felbontás is kisebb lett, már nem tudom) és kb. minden elfeketedett, csak az egérmutató volt látható. Előtte még próbáltam gyorsan a Windows Update-t lefuttatni, de az sem akart működni, hibát írt ki, mint amikor nincs netkapcsolat.


Volt viszont már pár napja egy választható rendszer frissítés , amit ez az okos Windows felajánl, hogy talán, esetleg fontos lehet (konkrétan: Intel - System - 2031.15.0.1743) és ezt nem telepítettem, mivel nem volt semmi gond a rendszerrel. Kinyomtam a gépet, újraindítottam, minden működik megfelelően. Ezt a frissítést azért felraktam. Lehet, emiatt volt ez az egész? Másra nem tudok gyanakodni... minden esetre ilyet még nem csinált sose ez a gép (DELL Vostro 3580).



2021. jan. 9. 01:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Feltehetően kékhalál című műsor.


[link]

2021. jan. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Abszolút nem volt semmi kékhalál, pont ez a fura. Bár ha tovább hagyom, lehet az lett volna a vége. Most sfc/scannow paranccsal végigellenőriztettem a rendszerfájlokat, talált is némi hibát és kijavította (az imageres.dll-el volt több gond, meg valami overlap-okat írt, de mindet ki tudta javítani). Újraindítottam a gépet, most nincs semmi gond..
2021. jan. 9. 02:34
 3/10 anonim ***** válasza:

C: meghajtón mennyi hely van?

Lehet a lapozófájllal történt valami.

2021. jan. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Imageres miatt volt szerintem
2021. jan. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3: Több, mint 100 giga

#4: Valószínű, vagy inkább az Intel driver miatt, mivel nem raktam fel, amikor már javasolta.

2021. jan. 9. 07:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Mekkora lapozófájl-méret van beállítva? És hol?
2021. jan. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4 GB és csak a C: meghajtón (ami SSD).
2021. jan. 9. 10:15
 8/10 vegh1500 válasza:
Telepísd újra vagy tegyél rá más operácíósrandszrt.🔧🔧🔧
2021. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
^Ezért nehogy oprendszert válts! Az újratelepítés mondjuk jó ötlet.^
2021. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs tervben se váltás, se újratelepítés, örülök, hogy megy. Azóta semmi probléma vele...
2021. jan. 10. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!