Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Exel táblázatban egy egyszerűn...

Samusaran kérdése:

Exel táblázatban egy egyszerűnek tűnő képletre nem tudok rájönni. Mi lehet erre a példára a helyes képlet?

Figyelt kérdés

Arra sikerült rájönnöm, hogy milyen képlettel tudom kiszámolni azt, hogy ha ha tudom az előző árat (100Ft) és a jelenlegi árat (110Ft), akkor az mennyi százalékos növekedés jelent az előző árhoz képest. Ügye a válasz 10%.

A példa szerint, erre a képlet: 10=(110-100)/(100*1%)


De mi van akkor, ha én csak a jelenlegi árat (110Ft) ismerem, meg azt, hogy hány százalékos (10%) növekedés az előző árhoz képes. Az előző árat nem ismerem. Milyen képlettel tudnám ezt kiszámolni?


2021. jan. 11. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

=(110ft)+(110ft x 0,1)

hisz 0,1=10%

2021. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
oh, bocsi, az előző árral osszekevertem, így kivonod a 110-ből a szorzatot
2021. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző ár = Jelenlegi ár/(1+százalékos növekedés)

Példádban

100= 110/1,1

2021. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hmm.. Sajnos egyik sem jó mert a fix adatok miatt nem tudom általánosan használni. De szerintem lehet, hogy én tettem fel rosszúl a kérdést. Nem egy adott feladatot nem tudtam megoldani, hanem egy képletet kerestem, ahol bárhogy változtatom az értékeket ott mindig a helyes eredményt fogom megkapni az ismeretlen helyére.Az első példát inkább így kellett volna megadnom:


"százalékos növekedés"=("jelenlegi ár"-"előző ár")/("előző ár"x 1%)


A fenti példa szerint ez valójában így néz ki: 10=(110-100)/(1)


Más példákkal:

10=(220-200)/(2)

58,72093023=(546-344)/(3,44)


Egy olyan álltalános képletet keresek, ami megoldja a fenti dilemmámat, bármilyen értéket is adok meg neki..

2021. jan. 11. 23:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sikerült ismét túlbonyolítottam a kérdést.. A százalék és a jelenlegi ár, folyamatosan változik. Azt mindig tudom, hogy a százalék mennyi (vagyis, hogy mennyi a növekedés, vagy a csökkenés a pontosan 1 hónappal ez elötti árhoz képest) és evidensen a aktuális árat is. Amit nem tudok az az, hogy ezt a százalékos csökkenést, vagy növekedést, pontosan melyik értékhez képest méri. Ezt szeretném valahogy vissza fejteni. A példa csak egy egyszerüsített példa volt, hogy az ellenőrzés könnyű legyen...
2021. jan. 12. 02:02
 6/9 anonim ***** válasza:
oh, egyszerű, a pontos adatok helyett a cella nevét (pl.F7) írod oda, amiben van.
2021. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Minden egyes ismert adatot kívülről kel bevinnem, nem a táblázat számolja ki. A fenti példából egyszerüen kiszámólható, hogy az eredmény az 100 Ft. De mi van akkor ha az aktuális ár mondjuk 2356 Ft és a novekedés az egy hónappal ez elötti árhoz képest 13,56%. A kérdés, hogy mennyi volt az egy hónappal ez elötti ár? Vagyis, ha tudom, hogy a 2356 Ft az valójában 113,56%, akkor mennyi a 100%? Ezt vissza lehet így fejteni?
2021. jan. 12. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vissza lehet.

Szimplán használj cellákat és ne fix számokat. A képletet meg ezek segítségével írod meg.

2021. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fentebb már rég le volt írva a megoldás, csak elsőre nem fogtam fel.. Köszönöm a türelmet! :)
2021. febr. 2. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!