Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Chipset cucc driver?

Chipset cucc driver?

Figyelt kérdés

új windowst raktam fel, win10pro64bit, eredeti be is van aktiválva, feltelepítés után store-ban is meg windows update ben is lefrissítettem mindent, eszközök és nyomtatók menüpontban a gépre felkiáltójelt írt, rámentem hogy miaz aztán valami pci bus és sm bus controller nem volt jó, nem volt hozzá illesztőprogram vagy valami ilyesmit írt rákerestem google-ön az intel oldaláról leszedtem ezt: [link]

felraktam utánna már nem írt rá felkiáltójelet(intel i5 6500 procim van), ennyivel akkor levan tudva? nincs valami scanner program ami kimutatja milyen illesztőprogramok,driverek vannak fent és kimutatja mi jó mi nem jó?


2021. jan. 12. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alaplapod gyártójának honlapjáról le tudod tölteni a legújabb drivereket. Érdemes mindet, ami ott van, olyan eszközhöz is amit a Win felismert (pl hang), mert a honlapon lévő jellemzően újabb, mint a Win sajátja.
2021. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha az eszközkezelőben nincs megjelölt hardver, minden OK, nincs további tenni valód.

Vannak driver keresők, frissítők. A legnépszerűbb talán az IObit Driver Booster. De általában ezek több gondot okoznak, mint hasznot. A legvégső esetben szabad hozzájuk nyúlni. Meg amúgy se ajánlott mindig, mindenből a legfrissebb kiforratlan vackot felrakni. Még videokártya driverből se. Itt is ajánlott várni legalább egy frissítési ciklust, mert lehetnek azzal is gondok, ami csak később jön elő, mikor már milliók használják. És csak később javítanak ki emiatt.

2021. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gigabyte app centert leszedtem (gigagbyte alaplapom van), update menüpontban írta ezt az intel chipset 100 series cuccot (nem emlékszek pontosan a nevére de valami ilyesmi volt) letöltötte, bejött az intel telepítő és kiírta az intel telepítő hogy már egy újabb verzió van fent, biztos visszalépek a régebbire? rámentem hogy nem és így nem telepítette, akkor gondolom ez a chipset driver cucc levan rendezve, nem?
2021. jan. 12. 17:00
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

A GigaByte szoftvere, csak azokat a drivereket frissíti, amit a termék honlapjára is felraknak. De lévén hogy ez már egy LGA1151 v1 -es alaplap, és azóta már bejött 2 újabb Intel CPU foglalat ebben kategóriában, ez már elég régi ahhoz hogy a gyártó lemondjon róla, és ne frissítse tovább, hiába lennének még újabb kompatibilis driverek. Viszont a Windows Updte meg talált annál újabbat közben. Ezért írta ezt ki.

Szóval le van rendezve.

2021. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszi szépen a segítséget :)
2021. jan. 12. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!