Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet ilyen animációt/v...

Hogyan lehet ilyen animációt/videót készíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok hasonló létezik, de most ezt linkelem be, hogy kb. milyen animációra gondoltam én:

[link]

Tehát hogyan vagy milyen programmal lehet ilyen animációt készíteni. Mondjuk én inkább mondanám videó szerkesztésnek mintsem animáció készítésnek. Nem lenne bonyolult, csak azt szeretném elérni, hogy egy a videóba behelyezett kép kövesse az adott mozgó „tárgyat”. Ahogy a fent linkelt gif-en is látható. Lehet, hogy nem nagy ördöngösség, csak nem tudom, hogy hogy fogjak neki.

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 17. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Ha már programozás témakőrbe tetted fel a kérdést: objektumkövetés:

[link]

2021. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
100%

A linkelthez hasonló egyszerű esetben valóban nem boszorkányság. Egy nemlineáris videószerkesztőben (például OpenShot) a videó fölé teszed a képet, és a tárgy mozgásának jellegzetes időpontjaiban a megfelelő helyére viszed. Ezeket a helyeket a program megjegyzi, és a videóba exportáláskor a képet végigmozgatja az így meghatározott útvonalon.

Van egy kifinomultabb, ennek megfelelően jóval bonyodalmasabb megoldás is, a motion tracking, vagyis mozgáskövetés. Ilyenkor a videón jelölnek ki olyan jellegzetes pontokat, amelyekhez képest a program meg tudja határozni a kép helyét, így az végül magától követi a célt. Erre már nem képesek a hétköznapi szerkesztőprogramok, de például a fizetős Adobe After Effectsben vagy az ingyenes Blenderben megoldható. Viszont mindkettő meglehetősen bonyolult szoftver, és viszonylag hosszas tanulást igényel a módszer kivitelezése.

2021. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Meglátjuk, hogy mi lesz. De addig is megpróbálom mind a két lehetőséget s kiderül, hogy melyik fog beválni. Az ingyenes DaVinci Resolve programmal szoktam vágni és feliratozni. Soha nem néztem meg, hogy van-e ilyen lehetőség, hogy objektum követés vagy hasonló, de kiderül ha megnézem. Addig is megy a zöld.
2021. jan. 18. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!