Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lenovo ThinkPad X250 jó lehet...

Lenovo ThinkPad X250 jó lehet Photoshop használatára?

Figyelt kérdés

Ezekkel a műszaki adatokkal:


RAM: minimum 4, inkább 8 GB

VGA: 2 GB

Processzor: i5, minimum 2 GHz

SSD


Esetleg más fontos infó, ami jól jöhet? Vagy más laptop? (csak használt, Windows jöhet szóba) Köszi :)


Láttam a rendszerkövetelményt, de szeretnék biztosra menni.



2021. jan. 20. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ajánlott minimum Az adobe photoshop-nál:


64 bites oprendszer

8gb ( de inkább 16).

directx 12-es, minimum 2 Gb videókártya

64-bites, minimum 2 ghz-s proci 4.2 sse-vel ( vagy nagyobb)

minimum1280x800 felbontású monitor

ssd-n elegendő tárhely


A felbontás megvan, ssd van, memória rendben (ha van benne 8 giga). A proci melyik (elég lesz, ha ezek közül valóak)?


i5-5300U Processor (2.9 GHz)

i5-5200U Processor (2.7 GHz)


A szükséges SSE 4.2 verziós utasításkészleteket mindkettő tartalmazza.

2021. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de te 12,5"-on akarsz a Photoshop-al dolgozni, 1366 x 768-os felbontáson, integrált vga-val? Persze meg lehet próbálni, de nem sok örömöd lesz benne.

Csak összehasonlítás képpen a fiam 3db 24"-os 1980x1080-as monitorral, 16 giga rammal,(amit mostanában akar megduplázni, mert sokszor az is kevés) dolgozik. Mindamellett a rendszer ssd-n és mellette több tera tárhely a képeknek, mert RAW-ban elég sok helyet foglalnak.

2021. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gép alapban jó lesz, csak egyes rendereléseknél, módosításoknál lassan fog dolgozni. Az alaplapi videókártya nem erőgép, de gondolom, nem professzionális szinten van a kérdező, most ismerkedik a programmal. Gyakorolni pont jó.


Ha profi lenne, nem is tett volna fel ilyen gépet. Amikor jobban belejön, és nagyon nagy felbontású képekkel fog dolgozni, akkor kell majd az erőgép neki.

2021. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1/3 Köszi szépen!


2/3 fontos számomra a könnyebb hordozhatóság, eleve a 15" vagy annál nagyobb társai kizárva - méretből kiindulva, jelenlegi iPad Mini 4 készülékemen is terveztem már, így azzal nem lenne probléma, "hozzá szoktam" - tárhelyem van külön (2 terra) de én csak JPG, JPEG, Gif, PNG-vel és ESP-vel fogok dolgozni


3/3 pontosan, nem professzionális szinten fogom használni, csupán tervezni pár dolgot (pl. matrica, névjegykártya stb., vagy háttereket eltávolítani, körbe vágni dolgokat)

2021. jan. 20. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
NE hallgass rájuk, vedd megbízható helyen, ahol egy x250-es gépből is kis erőgépet tudnak felfejleszteni. Nekem ilyen van, 8 GB, Intel Core i5, DDR3, SSD-vel. Ha rendben telepitették, akkor gyors gép, de ne legyen rajta millióegy fotó és videó. Egyébként kis könnyű gép. Az ethernet kábelt rögtön felismerte és a wifit is, jelszó után.
2021. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!