Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Office uninstall "nem sikerült...

Office uninstall "nem sikerült" - miért?

Figyelt kérdés

Megpróbálkoztam egy 2016-os office telepítésével - ez sikerült is, majd futtattam egy aktiváláshoz való scriptet ami végigpróbál néhány szervert. Sikerült is aktiválnia.

Aztán le akartam törölni, mert csak az érdekelt hogy hogyan működik ez az dolog...

Most nincs szükségek Officera, amit csinálok elég hozzá a google dokumentumok is. De érdekelt hpgy ha hirtelen kellene egy exvel akkor tudok-e telepíteni.

Nade nem engedi letörölni az office-t. Azt írja "nem sikerült" és újraindítja a gépet. Az újratelepítésnél is ugyanez van.

ha a javítást választom, akkor is ugyenez van. Ha a vezérlőpult - ... - programok eltávolítása akkor is. (ugyanazt a telepítőt nyitja meg...)

Gondolom belepiszkált valamit az office mappájába ez az aktivátor, és ez nem tetszik a telepítőnek.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2021. jan. 28. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha értesz valamennyit a számítógéphez, akkor kézzel kigyomlálhatod.

Letörlöd a mappáját, az ikonokat, aztán átbogarászod a REGEDIT-et, és mindenhonnan törlöd.

Egy ideig el leszel vele :)

De ha nem vagy biztos ebben, akkor ne csináld.

2021. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A mappáját már töröltem, mert reméltem, hogy úgy majd újratelepíti.

Nem jött be. :(

2021. jan. 28. 01:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát... hacsak nem sikerül kézzel kigyomlálnod a registryt, akkor ez a mutatvány bukta.

De vonjuk le a tanulságot: emiatt sem érdemes buherált szoftvert telepíteni. Sajnos ezeknek - túl azon, hogy gyakran kártevőt tartalmaznak - pont az a hátrányuk, hogy belenyúlhatnak olyan dolgokba is, amik aztán problémát okoznak a rendszerben. Illetve össze-vissza telepítgetni meg törölgetni pláne nem érdemes. Ha valamit csak ki akarsz próbálni, akkor tegyél fel egy Virtualboxot, és abban kísérletezz.

Szóval vagy megpróbálod a Registryt kigyomlálni, amivel persze megeshet, hogy még rosszabb állapotba hozod a rendszert, de azért kis rutinnal el lehet tüntetni egy hibásan törölt szoftver maradékait. Léteznek erre kész szoftverek is, de ennek inkább kérdezz utána, hogy melyik uninstaller képes erre a legmegbízhatóbb módon.

De ha nem sikerül, és újratelepíteni sem akarod, akkor sem dől össze a világ. Mind a Google-nak, mind a Microsoftnak van online office-a, amik tartalmaznak táblázatkezelőt is. Sőt, a táblázatkezelő talán még kevésbé van lebutítva, mint a szövegszerkesztőik, amik azért eléggé megtépázva váltak online-ná.

Vagy: használsz LibreOffice-t. (Vagy WPS Office-t, vagy OnlyOffice-t, vagy Softmaker FreeOffice-t...) Tök jó táblázatkezelője van, igaz, külsőre nem teljesen Excel, de nem véletlen, hogy én úgy is azt használom, hogy a MS Office-t ingyen megkapnám.

2021. jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!